Paurová

Jaký je význam nebo původ přijmení Halda, Paur a Pražan? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

U některých příjmení je uvedené víc možností. Původ byste mohla zjistit jen podle genealogie.
--

Pražan – podle místního jména, tedy obyvatel Prahy. – vznik asi 1466.

Paur – starým pravopisem za Pour = z počeštěné varianty německého příjmení Bauer = česká změna au za ou = z obecného jména Bauer = sedlák.

Halda = varianty Hál, Hála atd. z osobního jména Havel, to z OJ Gallus = obyvatel Galie. Počeštěně – objevuje se již v r. 1107 jako Havvel.
též z halat, halit = smát se, později blekotat ; místy z obecného jména hala = hulvát.; ve Slezsku též člověk s vyvalenýma očima.

D. Moldanová: Naše příjmení