Bla Bla Bla

Jaký je význam a původ příjmení KUBÍKOVÁ?

Nejlepší odpověď
annas

Příjmení Kubík(ová) a další podobná příjmení jsou varianty příjmení Kub, tj. zkráceného osobního jmén Jakub, které pochází z hebrejského jména Jahaqóbh = druhorozený. Přijmení zaznamenáno již v 70. letech 14. století.

Jde o zdrobnělé slovo, takže druhorozený byl zřejmě menšího vzrůstu.

Naše příjmení.

Další odpovědi
Malovranec

Původ určitě z Čech. Napadá mě že vaše prapra příbuzná milovala nějakého Kubíka (Kubíkova)

modriblesk

Rodinná kronika Sassmannù – verse pro web 2–10–2009
alois-sassmann.wz.cz/kni­ha-predku.pdf
Formát souboru: PDF/Adobe Acrobat – Rychlé zobrazení
Příjmení Sasma, Zaszman, Sasman u Rumunů, Maďarů neznámého původu (roku 1909 cestuje do … Suchdolec (přesně SUCHDOLEC MINUS), což má rovněž význam Malý Suchdol. Nacházíme v … Dle Dr. A. Kubíkové, vedoucí SOA v Českém. Krumlově … Jaké měli ve Třicetileté válce osudy synové Šimona SAZMY? …
obsahy