mosoj

Jaký je volební systém do komunálních voleb ?

Má smysl zaškrtávat jenom kandidáta nikoliv stranu ?
V jakém případě bude zvolen ?
Doplňuji:
No není to tak jednoduché. V případě že označím kandidáta nějaké strany musí tento kandidát dostat průměrný počet hlasů na kandidáta + 10 % aby byl zvolen. Pokud ne, volím pana gaunera uvedeného na 1. místě !!!!!!! ač nechci !!! Řekněte mně kde to vyplývá z uvedeného odkazu. Já jsem totiž z vesnice.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nespravedlivý. Čekal bych, že aspoň do komunálních voleb se budou preferovat lidé před kandidátkami, ale bohužel se může stát, že i kandidát, který obdrží nejvíce individuálních hlasů nebude zvolen, protože je na špatném místě nebo na špatné kandidátce, přesně jak se píše v odkazu, který tu dal Nazdar Bazar.
Takže jsou dvě možnosti: buď individuálně křížkovat jen ty, co se mi líbí (ale část hlasů propadne a svým favoritům paradoxně uškodím) nebo zatrhnout kandidátku, která mi „vadí nejméně“.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

http://www.nes­tranici.cz/jak-volit-v-komunalnich-volbach

marci1

Není to tak jednoduché. Jediná možnost je volit stranu, kde není gauner. 🙂

mosoj

Pepa 25: O to individuální hlasování právě jde. Pokud ten dotyčný nedostane potřebný počet hlasů který uvádím, volím lídra té strany za kterou dotyčný kandiduje !!!!! i když nechci !!!!!!!!!!!!!!!
Takže jediné řešení je volit celou stranu. Ostatní je utajené divadlo !