Avatar uživatele
mosoj

Jaký je volební systém do komunálních voleb ?

Má smysl zaškrtávat jenom kandidáta nikoliv stranu ?
V jakém případě bude zvolen ?
Doplňuji:
No není to tak jednoduché. V případě že označím kandidáta nějaké strany musí tento kandidát dostat průměrný počet hlasů na kandidáta + 10 % aby byl zvolen. Pokud ne, volím pana gaunera uvedeného na 1. místě !!!!!!! ač nechci !!! Řekněte mně kde to vyplývá z uvedeného odkazu. Já jsem totiž z vesnice.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, ptáč, PetrXY před 3459 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Nespravedlivý. Čekal bych, že aspoň do komunálních voleb se budou preferovat lidé před kandidátkami, ale bohužel se může stát, že i kandidát, který obdrží nejvíce individuálních hlasů nebude zvolen, protože je na špatném místě nebo na špatné kandidátce, přesně jak se píše v odkazu, který tu dal Nazdar Bazar.
Takže jsou dvě možnosti: buď individuálně křížkovat jen ty, co se mi líbí (ale část hlasů propadne a svým favoritům paradoxně uškodím) nebo zatrhnout kandidátku, která mi „vadí nejméně“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nazdar Bazar

http://www.nes­tranici.cz/jak-volit-v-komunalnich-volbach

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Není to tak jednoduché. Jediná možnost je volit stranu, kde není gauner. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Pepa 25: O to individuální hlasování právě jde. Pokud ten dotyčný nedostane potřebný počet hlasů který uvádím, volím lídra té strany za kterou dotyčný kandiduje !!!!! i když nechci !!!!!!!!!!!!!!!
Takže jediné řešení je volit celou stranu. Ostatní je utajené divadlo !

před 3459 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek