andrea24

Jaký je vliv rozvoje automobilového průmyslu na životní prostředí ??

Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž tuším DÚ a tyto stránky nejsou k tomuto určeny, jen stručně:
Významný, od jejich výroby až po jejich provoz.
Více viz učebnice.

Další odpovědi
Hamon

Samotná výroba? Každá průmyslová výroba produkuje odpady a škodliviny v ovzduší. Zabírá půdu. Spotřebovává ropné produkty a další neobnovitelné zdroje.

To mě laicky napadá, snad nejsem moc mimo. A určitě toho je daleko víc.

anonym

Řekl bych, že největší škodlivostí je samotný automobilový průmysl.Ať už se jedná o výrobu (zabírání půdy na stavbu hal) nebo pak provoz (stavba dálnic a silnic s vícero jízdními pruhy, opět zábor půdy a kácení stromů).Dále pak i praskání budov od těžkých kamionů a znečišťování životního prostředí těmito vozidly.

Krakis

Všichni máte pravdu,jen jste trochu pozapoměli na tisíce lidských i zvířecích obětí.Nepatří snad také do životního prostředí ?