jaký je vlastně rozdíl mezi Windows 32 a 64 bit?

Jaký je vlastně rozdíl mezi Windows (potažmo jinými operačními systémy – Linux)32 a 64 bit? Co umí 64 navíc oproti 32 ?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Když to napíši hodně jednoduše, tak je psán na míru 64 bitovým procesorům, aby mohli zpracovávat najednou 64 bitů.

Problém je v jiné věci, dokud existují 32 bitové aplikace a ty budou ještě existovat řadu let (i dnes lze najít aplikace pod DOS, zejména v průmyslu (různé ovládače pro RS 232 – seriový port) nebo v kancelářích, např. administrativní programy), tak musí obsahovat i 32 bitové jádro, tedy jednoduše máte 2 Windowsy v jednom a proto 64 bitový systém potřebuje více paměti, ale na oplátku umí s více pamětí pracovat

Další odpovědi
Hlada

Rozdíl je v délce slova. 64 je při stejné pracovní frekvenci rychlejší. Pro zpracování 64 bitového slova musí být k tomu vhodný HW.