Jita Vava

Jaký je vhodný nátěr pro renovaci nábytku?

Máte zkušenosti s renovací nábytku? Mám v záměru přetřít dýhovaná dvířka skříněk nějakým jednobarevným odstínem (tak, aby nebyla vidět struktura dřeva). Dvířka jsou hladká. Jakou byste doporučili použít značku barvy?

Odpovědi
anonym

Jaká je/byla původní povrchová úprava dvířek???
Podstatné je, zda byla ošetřena lakem (a jakým) nebo třeba šelakem, olejem či dokonce voskem…
😉
Tak, jak jsi dotaz formulovala ti doporučím jedna dvířka odmontovat (na ukázku) a jít se poptat lakýrníka – nebo si lakýrníka na prohlídku toho nábytku pozvat.

Jita Vava

Pro mowla: Jedná se o nábytek Universal, který měli snad skoro všichni 🙂
http://www.de­signcabinet.cz/po­valecny-sektor-1264272445
Je velmi zachovalý a oproti dnešním kouskům mi přijde i dost „bytelný“ proto bych ho ráda zachovala. Jen ten design trochu oživit – obarvit, vyměnit úchyty a trochu jinak poskládat sestavu.

Jita Vava

Jinak jak již jsem psala, přední strana dvířek je potažena dřevěnou dýhou. Ničím olejována ani ošetřována nebyla. Předpokládám, že by se před nátěrem velmi jemně obrousila.