Drap

Jáký je vhodný materiál pro výrobu křesadla ?

Doplňuji:
Myslím tím ocílku, jaký vhodný materiál použít, popřípadě jak nasytit tento materiál uhlíkem

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Křesadlo je v širším významu slova souprava několika předmětů – křesacího kamene, ocílky a troudu určená k rozdělávání ohně . V užším významu slova se jím rozumí samotná ocílka ( zakalený kus uhlíkaté oceli ), ovšem původně to byl kousek pyritu .

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/K%C5%99e­sadlo

Další odpovědi
led

Pozrite si starý klasický zapaľovač:
kamienok, ocielka (rotujúci ryhovaný valček) a ako médium – benzínové výpary.
Piezoelektrické zapaľovanie je na inom princípe, takže nové zapaľovače nie sú vhodné.
Ak nepotrebujete veľkú ocielku, použite ten valček zo zapaľovača (na zemi sa ich váľa neúrekom). Je to rýchlejšie, jednoduchsie a lacnejšie než malovýroba.