Deli

Jaký je Váš vztah k Vaší práci?

Baví Vás, naplňuje, nebo ji děláte jen proto, že se nějak živit musíte? Dusí Vás a toužíte ji změnit? Uvažujete o změně za každou cenu, nebo se jí bojíte?
Co by jste chtěli v oblasti své práce změnit? A co naopak ne?
(Já mám dnes ze své „práce“ při MD tak fajn pocit, že si asi půjdu uvařit nějaký dobrý čaj 🙂

Nejlepší odpověď
Elk

Práce mě baví a myslím, že ji dělám odpovědně. Jezdím v hutích na jeřábu a je to zodpovědná, ale i těžká práce. Jsem na jednom postě už 24 let a neměnil bych, i když se nám za ta léta změnilo logo i několik majitelů – teď máme majitele z Ruska a taky to nevypadá moc ok, ale věřím.
Moje heslo v práci zní : Jezdím často, jezdím rád, jeřáb je můj kamarád…

Další odpovědi
anonym

Nejenom současná práce mě baví a to nejen proto,že to jediný zdroj obživy.

dědapetr

Vystřídal jsem dost povolání a vždy mě bavili.Nic bych neměnil.

anonym

Už samotné zatřídění otázky pod logo zábava, napovídá, že by nás práce měla bavit.
Mně se to podařilo natolik, že poté, co jsem si vybral obor, který mne jako kluka bavil, jsem po listopadu málem propadl workoholismu a pár let mi pak trvalo, než jsem se z jeho spárů vymanil.
Ovšem stejně důležité jako uspokojení a seberalizace, je i dobrá kolegiální atmosféra, korektní vztah s vedením a smysluplnost projektů.
Jenže v posledních letech natolik degraduje podnikatelská etika a převládá kariérismus, korupce a klientelismus, že jsem párkrát jako odchovanec staré školy a latentní kverulant i narazil a byl znechucen.
Přesto mne těší spolupráce ještě s tím zbytkem poctivých.

led

Ako skončená školáčka dostala som sa k mojej profesii -ako husa k zrnu- a ostala do dnes.
Vyžaduje široké znalosti, stále vzdelávanie sa a určitú improvizáciu.
Či ma báví? Najhorších je prvých 20 rokov, potom si človek už nejako zvykne 🙂.
robím to už 43 rokov vo všetkých možných pracovných variantoch – chcem dosiahnúť 50