Hamon

Jaký je váš vztah k palným zbraním?

Nejlepší odpověď
quentos

Kladný, ale nevlastním

Kladný, pokud jsou použity pro dobrou věc. Jako se vším.

Další odpovědi
led

Jiná odpověď (prosím, upřesněte)

Doplňuji:
V rukách nezodpovedného človeka, pri ich použití k zločinu – záporný.
Staré palné zbrane, nemyslím tie sériovo vyrábané, boli vrcholom technickej zručnosti a umeleckého cítenia, sú to vlastne umelecké diela, vyjadrenie vzťahu konkrétneho výrobcu k použitému materiálu, praktickým i teoretickým znalostiam technológie, vyjadrenie dobového pohľadu na svet. – kladný

Lamalam

Kladný, nějakou vlastním

Občas zajdu dokonce na střelnici.

marci1

Jiná odpověď (prosím, upřesněte)

Doplňuji:
K jakýmkoliv zbraním mám negativní postoj. Vůbec se mi třeba nelíbí , že se vyráběji hračky „zbraně“. Nikdy bych dítěti nekoupila hračku „zbraň“. V některých hračkářstvích se už konečně takové „hračky“ neprodávají.

Sarrow

Kladný, ale nevlastním

Awe

Kladný, ale nevlastním

Co se týká střelných zbraní,tak mám na to asi úchylku.Mám střelbu rád a sám mám nastříleno přes 800 hodin.Dnes je to drahý koníček,střel­nice,zapůjčení zbraně a zakoupení munice se dost prodraží.Ale i na sebeobranu je to nejlepší možná varianta

jáára

Kladný, ale nevlastním

huxa

Kladný, nějakou vlastním

Hammy

Kladný, nějakou vlastním

Emefej

Kladný, ale nevlastním

Na zkouškách materiálu jsem se při vývoji jedné naší vojenské zbraně před několik leta spolupodílel (SA 58 to nebyl, tak starý nejsem).

arygnoc

quentos:

Kladný, pokud jsou použity pro dobrou věc. Jako se vším

to akože keď sa kalašnikovom zatĺkajú klince?

quentos

ne, dobrá věc je třeba odražení či zabití útočníka, teroristy…

Hamon

Zbraně jsou dost kontroverzní téma, takže díky všem za odpovědi. A zejména děkuju za připomenutí historických zbraní.