Kohut57

Jaký je váš oblíbený barevný kontrast dvou či více barev?

Já mám nejraději červeno- zelený, nakonec v diskuzi napíši proč. Pokuste se barvy podat přesně. Barvy lze popsat podobností ( nebeská, námořnická, modř), podle původu pigmentů ( kadmium červené, žluté), používáním malíři ( Veronesova zeleň, Rubensova červená ), nebo zkuste přesně opisem( zelená jako povařený hrášek), nebo( oranžová, jak domácí vejce ). Já mám v oblibě kontrast Veronesovy zeleně, lomené tmavým ultramarínem modrým, což dá takovou azurovou barvu moře, která je na Jadranu a červené, která se blíží světlé Rubensově červení, ale trochu do holandské oranžové, takže je to nakonec taková cihlová červeň kohutova a ještě lomená světlým kraplakem nebo sráží alizarinovou světlou. Tento kontrast mě šíleně irituje. Nikdy se mi nepovede ho udělat dvakrát stejně, jsou tam desítky tisíc variant.
Doplňuji:
V historii byl velmi oblíben konrast modro-oranžový, např, v Egyptě, oranž , podobná zlatu, symbolizovala bohatsví, modř pak moc, sílu a úspěch. Byla doba, kdy v amerických filmech v tomto kontrastu, byl mnohý interiér. Co dnes ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Záleží na co je ten kontrast použit. Všechny barvy na vše nepasují, zrovna nedávno jsem viděla ostře růžový dům s černými doplňky (okna, dveře, okapy atd.) no nevypadalo to dobře. A přitom kontrast těchto barev je OK, jen je třeba zvážit, na co se dají použít.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Já sem si nejvíce oblíbil kontrast barev #FFB03B a #468966 (v hex tvaru)

totiž když občas tvořím webové stránky, vybírám si sadu barev, které k sobě pasují a v těchto barvách ladím celé stránky a dost se mi na srovnání barev líbí taková funkce od adobe na adrese:

http://kuler.a­dobe.com/

anonym

Těch barevných kombinací mám ráda dost. Vůbec nemám barvu, která se mi nelíbí. Každá vyniká ve spojení s něčím jiným(někdy jen ve spojení s mou momentální náladou). Když se ještě válečkovaly zdi, tak jsem obzvlášť ráda experimentovala.
Úžasná kombinace:
srnčí hnědi a holubí šedi
stříbřitě šedá a růžová
královská modř a pampelišková žluť
salátově zelená a šarlatová
indigo a sírově žlutá
světle růžová (jenom nádech) a fialová
oranžová a béžová
V oblečení klasika:
černá a bílá
hnědá a béžová (nebo oranžová)
námořnická modrá a žlutá
červená a černá(nebo bílá)
Je to mnohem víc, ale to bych se se svým příspěvkem do odpovědi nevešla.
Doplňuji:
Jednu úžasnou komgbinaci jsem si ještě vzpomněla:
petrolejová a světle béžová (spíš bílá káva)

poa.li

Tmavě modrá + sytě žlutá. Tak mám i vymalováno.

anonym

Doma mám nejraději kombinaci mořské zeleně s černou barvou.Oblečení kombinace černá a bílá,nebo černá a červená.

jendahun

Moc kontrasty nemusím a když tak,jen v přírodě.Pěkná je mladá jarní svěže zelená louka posetá jasně žlutými pampeliškami,na podzim potom červeně a žlutě zbarvené listí proti bleděmodré obloze,nebo proti mlze,nebo oparu.Když jsem nemocný,mám horečku,ne bose jen tak probouzím ze snu,vidím před očima filmový pás právě té modré s oranžovou.Jinak dávám přednost barvám sladěným,tmavým,še­dé a hnědé.