Avatar uživatele
Kohut57

Jaký je váš oblíbený barevný kontrast dvou či více barev?

Já mám nejraději červeno- zelený, nakonec v diskuzi napíši proč. Pokuste se barvy podat přesně. Barvy lze popsat podobností ( nebeská, námořnická, modř), podle původu pigmentů ( kadmium červené, žluté), používáním malíři ( Veronesova zeleň, Rubensova červená ), nebo zkuste přesně opisem( zelená jako povařený hrášek), nebo( oranžová, jak domácí vejce ). Já mám v oblibě kontrast Veronesovy zeleně, lomené tmavým ultramarínem modrým, což dá takovou azurovou barvu moře, která je na Jadranu a červené, která se blíží světlé Rubensově červení, ale trochu do holandské oranžové, takže je to nakonec taková cihlová červeň kohutova a ještě lomená světlým kraplakem nebo sráží alizarinovou světlou. Tento kontrast mě šíleně irituje. Nikdy se mi nepovede ho udělat dvakrát stejně, jsou tam desítky tisíc variant.
Doplňuji:
V historii byl velmi oblíben konrast modro-oranžový, např, v Egyptě, oranž , podobná zlatu, symbolizovala bohatsví, modř pak moc, sílu a úspěch. Byla doba, kdy v amerických filmech v tomto kontrastu, byl mnohý interiér. Co dnes ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, jendahun, kapka, fablen, Damiana, anonym před 4414 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Záleží na co je ten kontrast použit. Všechny barvy na vše nepasují, zrovna nedávno jsem viděla ostře růžový dům s černými doplňky (okna, dveře, okapy atd.) no nevypadalo to dobře. A přitom kontrast těchto barev je OK, jen je třeba zvážit, na co se dají použít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

Já sem si nejvíce oblíbil kontrast barev #FFB03B a #468966 (v hex tvaru)

totiž když občas tvořím webové stránky, vybírám si sadu barev, které k sobě pasují a v těchto barvách ladím celé stránky a dost se mi na srovnání barev líbí taková funkce od adobe na adrese:

http://kuler.a­dobe.com/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Těch barevných kombinací mám ráda dost. Vůbec nemám barvu, která se mi nelíbí. Každá vyniká ve spojení s něčím jiným(někdy jen ve spojení s mou momentální náladou). Když se ještě válečkovaly zdi, tak jsem obzvlášť ráda experimentovala.
Úžasná kombinace:
srnčí hnědi a holubí šedi
stříbřitě šedá a růžová
královská modř a pampelišková žluť
salátově zelená a šarlatová
indigo a sírově žlutá
světle růžová (jenom nádech) a fialová
oranžová a béžová
V oblečení klasika:
černá a bílá
hnědá a béžová (nebo oranžová)
námořnická modrá a žlutá
červená a černá(nebo bílá)
Je to mnohem víc, ale to bych se se svým příspěvkem do odpovědi nevešla.
Doplňuji:
Jednu úžasnou komgbinaci jsem si ještě vzpomněla:
petrolejová a světle béžová (spíš bílá káva)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Tmavě modrá + sytě žlutá. Tak mám i vymalováno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Doma mám nejraději kombinaci mořské zeleně s černou barvou.Oblečení kombinace černá a bílá,nebo černá a červená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Moc kontrasty nemusím a když tak,jen v přírodě.Pěkná je mladá jarní svěže zelená louka posetá jasně žlutými pampeliškami,na podzim potom červeně a žlutě zbarvené listí proti bleděmodré obloze,nebo proti mlze,nebo oparu.Když jsem nemocný,mám horečku,ne bose jen tak probouzím ze snu,vidím před očima filmový pás právě té modré s oranžovou.Jinak dávám přednost barvám sladěným,tmavým,še­dé a hnědé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek