lenina270

jaký je váš nej recept na mufiny?

jaký je váš nej recept na mufínky?
na netu je totiž spousta receptů…
o přísady až tak moc nejde,to dává každý podle chuti
ale spíše jakou používáte mouku?
klidně prosím dejte odkaz nebo celý recept
dělala sem je podle hrníčkové kuchařky ale zdálo se mi to nějak tuhé uvnitř a to mi babi řekla že to tak má být-když v receptu byla psaná hladká mouka a olej
je lepší forma,nebo papírové košíčky?
mě se ten papír nějak rozjel když sem tam nalila těsto ale nebylo to na pohled až tak špatné
děkuji za vše co napíšete

Nejlepší odpověď
Katusa

Moc dobrý jsou taky plnění maffiňáci – dát lžičku těsta, lžičku marmelády a zase pokrýt těstem – jsou pak krásně vláčné…

Další odpovědi
nanule

Ingredience:

2 banány
3 vejce
150 g cukru krupice
150 g hladké mouky
150 g másla
1/2 sáčku prášku do pečiva
kousky čokolády
Postup přípravy:
V míse utřeme vejce s cukrem a máslem. Přidáme banány, které jsme si rozmačkali vidličkou. Poté přisypeme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Vše dobře prochímáme a jako poslední přidáme dvě třetiny čokolády.

Připravenou hmotou plníme vymazanou a vysypanou formu, popř. košíčky na muffiny. Pečeme cca 15–20 min. v troubě předehřáté na 200°C

hanulka11

já je tělám podle receptu na olejovou bábovku a dám navrch pár borůvek či co máš ráda kostičku čokolády .
A dělám je do papírových košíčků ale dávám dva aby, když naliji těsto držely a nerozjely se
1 prášek do pečiva
1 hrnek oleje
1 hrnek mléka
1 hrnek cukr moučka
2 hrnky polohrubá mouka
3 ks vejce

Valky

Pokud máte FB, jděte na stránku Recepty do 30,– Kč . Tam jsou asi 4 recepty na muffínky, mám je vyzkoušené a supr! :)) Nejlepší jsou jahodové :)