mosoj

Jaký je Váš názor na změny ve stavebním spoření ?

V průměru každá rodina v republice má stavební spoření.
Co říkáte na tento rozbor ?
Není to ukázka toho že zákony v téhle republice jsou jenom pro někoho? Víte že nepřijdete jenom o 50% státní podpory ?
http://www.me­sec.cz/clanky/zme­ny-ve-stavebnim-sporeni-ocima-klienta/

Nejlepší odpověď
anonym

překvapil by mne spíše opak. Zvlašť v situaci ve které se státní kasa nachází …

muj nazor na finanční produkty je stale stejny, jakykoliv finanční produkt nabizeny masově zkrátka nemůže být výhodný, vždy jde o lákavou finanční past ze které vylezete v důsledku o něco chudší a je uplne jedno zda se jednalo o sporeni nebo hypoteku … rozdíl je pouze v míře ztráty, přičemž máte-li velké štěstí bude váš zisk i ztráta rovna nule.

každá koruna zisku pro jednotlivce v masově nabízeném finančním produktu jsou statisíce ztrát pro soukromou instituci nebo statni kasu, to si samozrejme nenechaji libit a obvykle už v souběhu vymýšlí způsob zpusob jak z vás dané prostredky vytáhnout zpět jinou cestou, nebo vám je vůbec nedodat … i zdanlive vyhodny produkt transformuje v neco co by bylo vyhodnejsi radeji uz na zacatku vubec neporizovat…

banky, spořitelny, pojišťovny a loterie … v základu stále stejné nástroje, triky i principy … ve vsech pripadech davate penize za prislib nejakeho vyhodneho navratu v budoucnu, ktery se vsak nekona. A kdyby preci jen nejaky zdanlivy zisk prisel, zjistite ze pouze pokryl za tu dobu inflaci, nebo vam prispel na novy los (s tím, že zřídkavé výjimky potvrzující pravidlo jsou teoreticky možné a náležitě medializované pro účely propagace produktu) …

Další odpovědi
Ewush

Já myslím, že spořitelny půjdou časem k šípku, lidé si nebudou spořit, taky na co, aby pak dostali úplný prd? Budou šetřit doma do polštářů.

oskar

20.roků kradli a najednou by chtěli,aby to zaplatili obyčejní lidé,kteří za nic nemohou.Jsou to obyčejní hajzlové.

elektrikář

Mám známeho, dostal zpět v restituci činžovní dům. prodal jej a říkal dám to do banky a budu žít z úroků. Mněl smůlu dal si je do OB babky která slibovala v 90 letech největší výnos.Jenže majitelům nešly kšefty jak by chtěli.Něco rozkradli menažeři byla to první banka která zkrachovala.Z po­jištění vkladu dostal zpět po dlouhých tahanicích zpět 100 000.-kč. Smutně na to koukal a povídá. Prvně nám jej ukradli komunisté, a teď mne okradli podruhé.A to mu ta úřednice řekla to jste si to mněl rozdělit do víc peněžních ústavů. Kdo moh tekrát vědět že bodou banky krachovat jako nešikovní zelináři? Jak říkal Hamlet je tu něco shnilého ve státě Dánském.

fiurasek9

Pokud SS nepříjdou s něčím převratným tak budou mít obrovské existenční problémy.
Jíž teď ČNB vyhradila kolem 300 miliard kč na podporu stav.spoř. vzhledem k tomu že jim stát vezme skoro vše co jim dosud dával a ještě jim uvalí 15%daň z výnosu.