tomasstir325

Jaký je váš názor na zdarma nelegální stahování nebo koukání online filmů?

Nejlepší odpověď
arygnoc

jednoduchý:

nič nie je zadarmo.
ani moja práca, ani práca ľudí okolo vzniku filmu. Treba ju proste zaplatiť. Inak sa jedná o krádež.

online – platíte koncesionárske poplatky za sledovanie TV (i filmov, TV ich musí platiť), v kine tiež platíte, za CD či DVD tiež platíte – prečo nie na internete?

Další odpovědi
Hamon

V ČR platí zákony. Autorský zákon říká, že si každý může udělat rozmnoženinu pro vlastní potřebu. Za toto právo platíme „výpalné“ – autorský poplatek z nenahraných nosičů. Koukání bez placení není fér, dostávat peníze za nic není fér. Ale obojí je ze zákona a je třeba to respektovat.
Mimochodem, autorský zákon v této podobě platí už třináct let a autoři a jejich zastupitelské svazy neinicializovali změnu. Takže jim to pravděpodobně vyhovuje také.

Andre5000

Také to dělám, ale na svou obhajobu uvádím, že to dělám opravdu ale opravdu nerad.

Quimby

Netvrdil bych, že je to úplně to samé jako krádež, ale není to dobrá věc. Problém je podle mě v tom, že prostě rok po vydání filmů nebo seriálů je prostě už neseženete. Statistiky u torrentů ukazujou, že na prvních místech jsou teda filmy které vyšly před pár dny, ale hned po tom jsou filmy, které se nedají koupit. Vcelku se nedivím koupit film za 500, zkouknu to a co teď s tim, to můžu vyhodit. Nejlepší řešení je podle mě typu Netflix – pevná měsíční cena a neomezený přístup k všem filmům, akorát než se něco prosadí taky v ČR to bude trvat.

Mc Merkurion

a platí někdo Pythagorasovi za používání jeho vzorců,když OSA chce i za lidovky?

ladaadal

Já jsem pro a sympatizuju s tím. Tu sumu, co zaplatíš za oficiální verzi – z té dostane autor nebo protagonista minimum, většinu sežerou kšeftaři – nakladatel, producent,osa,in­tergraf a další zloději, co se prostě sami neuživěj, tak parazitujou na textařích,skla­datelích,scéná­ristech…atd. Proč je podporovat?

vojtazecha

stahovani je nelegalni pokud soubor dal rozsirujes na př.pustis ho svoji mamce