no coment

Jaký je váš názor na zabíjení vlků?

Ví vůbec někdo na světě, proč se zabíjejí vlci?To, že jednou za půl roku zabijí jednu ovci ze stáda někde v horách, neznamená, že to jsou bůh ví jací zabijáci.Vlastně za to mohou lidé.Kdyby nelovili v lesích zvěř, tak by vlci měli co jíst.Kdyby záleželo na nich, vůbec by z lesa nevystrčili čumák, protože mají z lidí strach.To hlad je dožene až k tomu, aby zabili něco, co je v blízkosti lidí.A jestli to lidem tak vadí, mají mít pozemek pro ovce oplocený.No řekněte sami.Vlk zabije člověka jenom v nejnouzovější situaci, to už když nemůže ani utéct.Průměrně zabije vlk ročně 1–2 lidi, ale kolik lidí zabije v ročně vlků za jednu ubohou ovci? Jistě, ovce je také zvíře, ale určitě není v kritickém ohrožení jako vlci, které pořád odstřelují.No vemte si, že před měsícem odstřelili někde ve Švýcarsku, nebo kde, 20 dospělých vlků a před 14 dny někde dalších 14.Vlci tu s námi žijí už několik staletí.Kam se ztratilo to spojenectví mezi lidmi a vlky?Vlci přeci patří do běžného života.Patří k našim bokům.Neměli by jsme je odstřelovat, určitě ne spolky na na ochranu zvířat, jako se to stalo nedávno.

Odpovědi
venkovan

Některé vlky je třeba hubit hned. naštěstí na ně stačí mastička.
A s tou ochranou je třeba vážit podle místa. nelze vše měřit jedním měřítkem. Dobře se to hllásá o zabité ovečce, o zabitém člověku apod. do té chvíle, než když je člověk existenčně závislý právě na těch ovečkách. Stejně tak chci vidět každého zastánce ochrany vlků co bude dělat, když vlčice napadne dítě takového ochránce.
Dbře se to mluví dokud se člověk přímo nestane součástí jejich potravinového řetězce.
Kdyby se včera vrátili vlci do středních Čech v četně okrajů Prahy, bylo by stejně pozdě. Už aby tu byli.