Pajus89

Jaký je váš názor na vyrovnání s církví?

Nejlepší odpověď
arygnoc

Jsem za vyrovnání.
Ať vrátí, co za 2000 let nakradla.

Další odpovědi
milan16647

Jsem proti jakémukoli vracení majetku církvím.Při svém pátrání po rodokmenu jsem si uvědomil,kolik krvavých peněž vydřela církev na českém lidu.Kolik flanďáků se nechalo živit vesničany kteří sami neměli co do úst.Podle toho,co jsem zjistil,mohl bych třeba já žádat restituce od Želivského kláštera na který moji předkové dřeli /co zatím vím/ nejméně 300 let na robotách.

tom004

Jsem,proti jakémukoliv dalšímu,„vyrov­návání“.To, co se jim,zatím vrátilo,hlavně stavby,ap.,je víc,než si vůbec zaslouží.Už,se tady toho „vrátilo“,a nejen církvím, dost.Myslím si,že je čas na to,aby to,„vracení“, skončilo.

baghira

Myslím, že církve by neměly být financované státem, ale měly by hospodařit za své. Ale k tomu je potřeba vrátit, co bylo ukradeno. Takže vyrovnání rozhodně ano, spravedlivě a co nejrychleji. Protože tak to bude i pro stát nejlevnější.

Čistě pragmaticky: s majetkem se musí hospodařit. Pozemky obdělávat, budovy provozovat. A to teď nejde – spousta majetku chátrá a leží ladem jen proto, že se s ním nesmí hnout, protože se neví, co s ním bude. A církev má se správou majetku určitě větší zkušenosti, než postkomunistic­ký stát.

Mad

Když si představím, jak by tyhle peníze pomohly starým a nemocným lidem,kteří by mohli důstojně a na úrovni dožít, tak nesouhlasím.

jendahun

Vracíme se do středověku ve všem,tak proč jim nevrátit majetky? Nakonec to skončí upalováním čarodějnic. Už se těším.

Neguš

Jednak souhlasím s milanem16647:a proč vlastně vracet,církvím by slušela skromnost a ne okázalost.A v sou­časné české společnosti klesá zájem o církevní činnost ap.

gnosis

presne jak pise ary. zabavit vse, u ceho neprokaze, ze nabyla legalni cestou.

pozn.: upaleni a nasledne rozkradeni neberu jako legalni.

anci

I když jsem ateista, stát by měl církvi vrátit vše co jí patří.

goflin

Absolutně nechápu,že populace lidí nic nedělající a de facto nic přinášející v hmotných vyjádřeních (neb peníze a majetek jsou dnes stimulující) pro náš značně zbídačený a zbídačovaný národ požaduje náhradu za něco,co bylo jejími předchůdci nakradeno, či v Božím zájmu získáno. Škoda, že pro ilustraci působení církve není v osnovách škol Jiráskovo „Temno“. A co Svaté války, vedené jménem Boha. Fungujte, ale za své a ze svého, jako prostý lid. Jen hříšní si kupují odpustky své ve víře odpuštění a to je to hlavní, proč Vám ti mocní do notečky hrajou. Fuj