Nikoltyna

Jaký je váš názor na vnik vesmíru ???

Zajímaly by mě různé teorie a tyto teorie si potom zapisuji a sbírám jich víc a víc :D

Nejlepší odpověď
Bios

Vesmír nevzniká ani nezaniká. Prostě tu vždy byl. Jediné co se mění je hmota a energie v něm. Ve vesmíru nic nepřibývá ani neubývá. A i jeho rozpínání může být jen jakýsi optický jev. Rozdíl oproti obyčejné uzavřené nádobě je pouze v tom, že vesmír se cyklicky dostává do fáze kdy všechno jakoby započne znovu. Tomu my říkáme velký třesk, ale to že nastává z jediného místa je pouze výsledek matematické rovnice, která zdaleka nepopisuje chování celého vesmíru. De-facto kdyby byl celý vesmír v jednom bodě, tak jsme jedna velká černá díra a hotovo. Z toho vyplývají 2 věci. Černé díry nejsou stabilní věčně a vesmír nemohl vzniknout z jednoho bodu.

Další odpovědi
Děda Louda

Nevím o tom, že by měl někam vniknout. Kolik se ti už o tom sešlo teorií, by jistě zajímalo víc lidí, mezi nimi zejména lékaře určitých specializací.

Kelt

To by určitě zajímalo více lidí, jak vlastně vesmír vznikl. Teorie je jedna věc a tu si může vyslovit každý účastník těchto stránek, druhá věc je její důkaz. Kolik lidí se věnuje výzkumu vesmíru a kolik peněz se na tento účel věnovalo? Mnoho informací ani nebylo publikováno, mnoho informací ani neproniklo mezi veřejnost. Vzhledem ke stáří vesmíru a stáří lidstva jsme asi na takové úrovni, abychom mohli na tyto otázky odpovědět, jako předškolní dítě, které má pochopit princip kvantové fyziky, teorie realtivity a pod. Vím, že nic nevím.

marci1

Tato otázka byla již vícekrát zodpovězena : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vznik%20ves­m%C3%ADru

WX

Patrně Velkým třeskem, pozorování to zatím potvrzují.