Avatar uživatele
afro.minerva

Jaký je váš názor na toaletu i koupelnu v jedné místnosti?

Jaký je váš názor na toaletu i koupelnu v jedné místnosti? V dnešní době je to docela moderní a v panelákových bytech je to jistě výhodné, spojit tyto dvě místnůstky, ale ve finále si myslím, že se nejedná o šťastné řešení. Když jde např. někdo na tzv. velkou potřebu a někdo jiný potřebuje akutně do koupelny, tak se mi to zdá nechutné. Obzvlášť není li v této místnůstce okno… A totéž, když se někdo koupe nebo sprchuje a někdo jiný má akutní potřebu právě třeba na tu velkou. Myslím, že lepším řešením je, když je toaleta oddělena od koupelny.
Doplňuji:
Ten který je: Já jsem zase viděla dokument (Bořiči mýtů), kdy dělali průzkum pokud jde právě o tyto fekální bakterie. Dali kartáčky různě po bytě a dělali pak laboratorní testy, které z nich byly nejvíce zamořené. A všechny byly skoro stejně zamořené. Jak ty na toaletě, tak v kuchyni, dětškém pokoji i koupelně na druhé straně bytu. Byli z toho tendy docela v šoku. Takže koncentrace fekálních bakterií se v celém bytě téměř stejná a žijeme v tom všichni celý život, dámy a pánové… Obzvlášť pokud člověk nejdřív před spláchnutím nezavře víko.

Nicméně i tak můj názor trvá. Je lepší mít koupelnu a toaletu zvlášť.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Lucimia, rynek878 před 5110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

na tuto možnost,spojit tyto dvě místnůstky v jednu,jsem už dvakrát nepřistoupil a asi už nikdy nepřistoupím,myslím si,že to tak ani nemá být.V každé z nich by měl mít člověk své soukromí a to právě v onom případě nepřichází vůbec v úvahu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Také si myslím, že oddělené jsou lepší, pokud je místo a není v tom problém, tak určitě i z hygienických důvodů doporučuji odděleně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

tak jako všelicos jiného „moderního“ stojí i toto řešení patřičně za prd, přesně z toho důvodu, jaký jmenujete. Jeden je ve sprše, druhý na záchodě, soukromí nemá ani jeden z nich…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marky71

Nedávno jsem rekonstruovala byt a také jsem to řešila, jestli lehce zvětšit koupelnu tím, že ji spojím s WC, ale nechtěla jsem to udělat a jsem za to ráda. V obou místnostech je dobré mít to své soukromí:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já mám tedy rači koupelnu zvlášt a záchod zlášt, ale záleží to na podminkách bydlení (pokud člověk bydlí v paneláku tak to většinou bývá společné a pokud bydlí v rodinnem domečku tak tam už to záleží na lidech a jejich vkusu zda si to udělají společně nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Já si myslím, že je dobré mít záchod v koupelně, ale pouze v případě že je v domě/bytě ještě další záchod. Jinak bych chtěla rozhodně záchod a koupelnu zvlášť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Celý život jsem prohlašovala, že v žádném případě nechci spojené WC s koupelnou. Bohužel, když jsme předělávali domek, v němž teď bydlíme, ukázalo se, že tady to nejde udělat jinak. Takže jsem se proti své vůli stala majitelkou tohoto moderního nešvaru.
Mohu jen potvrdit, že je to přinejmenším velmi nepohodlné. Pokud je někdo právě na toaletě a Vy si potřebujete umýt ruce, dá se to ještě vyřešit umytím v kuchyni. Horší je, pokud se jdete mýt po něčí potřebě a nejpikantnější jsou okamžiky, kdy se někdo sprchuje či koupe a Vám se chce ale opravdu nutně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jirka K

ja to nemam rad je to necistotne v kazde ma byt navic soukromi.predstavte si ze se nekdo koupe nekdo je na velke jak to musi byt hrozne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Je lepší mít oddělené místnůstky ale v panelových bytech to bývá někdy problém.Nedavno jsem někde viděl v TV studii nějakých vědců kteří upozornovali že propojené WC společně s koupelnou je nehygienické.Prý se usazují škodlivé bakterie na zubních kartáčcích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GangstaHelper

Jsem téhož názoru, že je lepší mít koupelnu a toaletu zvlášť. Také to tak máme.

Ale pokud jsou tyto místnosti malé, tak spojení vznikne lépe využitelné místo.

U toalety zvlášť moje mamka (sociální pracovnice, denně chodí k cizím lidem do bytů) objevila zajímavý jev: Je téměř vždy hůře udržovaná než když je toaleta spojena s koupelnou. Je to snad lepší dostupností? Těžko říct.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radovan M

Toaleta a záchod odděleně, toť můj názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak píšeš, tak to vidím i já. Před rekonstrukcí jsme měli toaletu společně u sprch.koutu a bylo mi krajně nepříjemné.
Myslím, že pokud to místo dovoluje, je lepší mít tyto místnosti oddělené a pokud lze, tak umístit k toaletě i umývýtko (malé umývadlo).
Co se týče módy spojení WC s koupelnou n dnešních panelákových bytech, myslím, že je zde povyšována na módu úspora místa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Samozrejme logicky kazde zvlast,pokud mate pouze jednu toaletu.
Jinak moderni architekti doporucuji,aby kazdy pokoj mel svou koupelnu,tzn. i s toaletou.
U drazsich domu ma kazdy z manzelu svoje umyvadlo a nekdy i toaletu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Já bych toaletu dohromady s koupelnou nechtěla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Za mě teda rozhodně odděleně. My to tak máme a jsme spokojení. Myslím si, že je to tak mnohem lepší. Koupelnu a wc jsme se rozhodli rozdělit, když jsme dělali rekonstrukci. Mimo to jsme i vyhodili vanu a nahradili ji sprchovým koutem, protože tak je teď v koupelně mnohem víc místa. Mimochodem, sprchový kout jsme kupovali tady: https://www.vy­bavime-koupelny.cz/sprcho­ve-kouty Mají tam ale i jiné věci, než sprchové kouty. Například skříňky pod umyvadlo, nebo jiné doplňky. :)

před 1904 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby