Avatar uživatele
Hans51

Jaký je váš názor na to, že by si obézní lidé měli v prostředcích hromadné dopravy připlácet?

Případně si kupovat ještě jednu jízdenku? Jednoduše proto, že zabírají více místa, stejně jako objemnější zavazadlo (za které se připlácí). Abych to uvedl na pravou míru, mně osobně to přijde jako scestný názor, nicméně jsem se s ním za poslední dobu několikrát setkal, tak bych si rád udělal jakýsi „miniprůzkum“ prostřednictvím Odpovědí. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT před 2954 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já bych to viděl jako diskriminaci. Chudáci už mají dost co dělat se sebou samým. Podle stejné logiky by Ťamani měli jezdit za polovic?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Myslím si, že se nedá srovnávat zavazadlo s člověkem.

Někteří obézní za svou tloušťku nemohou, jiní mají problémy sami se sebou. Pokud se chovají slušně, budiž. Myslím si, že v městské dopravě to není takový problém, cesta netrvá dlouho.

Druhá skutečnost je, že se v autobusech i některých vlacích zmenšila sedadla, tedy odstupy mezi nimi, takže i člověk s normální váhou má někdy problém se do nich vejít. Tudíž za toto „vylepšení“ má někdo doplácet? Kdo neuvažoval, že všichni cestující nejsou „hubeňouři“?

Připlácení považuji určitým způsobem za diskriminaci. Jaká budou kritéria? To se budou před nastoupením třeba přeměřovat? Nebo porovnávat výška s váhou? I v tom je rozdíl.

Důležitá je vždy slušnost, domluvit se atd.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56 Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Nabízím řešení: obézní lidé by měli chodit pěšky a ne si vozit prdel v MHD, protože tím pro sebe něco málo udělají, ale jinak je to fakt kravina, člověk do 100 kil se na jedno sedátko vejde. A jinak, co ještě považovat za nadváhu a co už za obezitu, že? Protože člověk se 190 cm výšky a se 100 kily vypadá jinak než člověk,co měří metršedesát a váží těch 100 kilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Podle mne by si měli připlácet chlapi, kteří se roztáhnout tak, že kolem sebe zaberou z každé strany půl dalšího sedadla – nevešla by se vedle nich ani Twiggy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Názor nemám žádný. Považuji to za nesmysl. Všechny dopravní prostředky by musely být vybaveny váhou a člověkem nebo automatem, který by to kontroloval.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

V tramvaji je mi to fuk, ale ve vlaku na místenky by to bylo na místě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek