Jaký je váš názor na těžbu ropy chystanou v Arktidě ?

Sama s těžbou ropy v Arktidě nesouhlasím. Sice získáme nějakou ropu navíc, ale zároveň se tím naruší ještě více už takhle křehká krajina. Děkuji za vaše názory.
http://ekonom­.ihned.cz/tagy/Ar­ktida-2604

Nejlepší odpověď
www

Nesouhlasím s těžbou

Doplňuji:
Jenže vládám je to jedno. Místo toho, aby začaly přemýšlet o nějakém šetření zdrojů, potažmo planety, využívání zdrojů méně agresivních, vycházejí pouze z čísel a hlavně – po mně potopa.
Je to děs!

Další odpovědi
anonym

Mám jiný názor

Ale stejně ho nikdo poslouchat nebude.
Takže asi tolik: Ono nám jednou matička příroda všechno vrátí. Myslí-li si lidstvo, že je všemocné, obrátí si proti sobě i to, co se zdánlivě nedá.
Pro mrzký peníz nakonec ztratíme právo i na možnost žít.
Pokud nějaká ropa na světě k nalezení bude, tak naftařské společnosti nedopustí, aby zde mohl fungovat jiný pohon než motory závislé na naftě. No a potom budou stejní magnáti diktovat podmínky, jak to s dopravou bude dál.

Drap

Mám jiný názor

Nesouhlasím, ale ve světě kde vítězí peníze nad ekologií, s tím musíme počítat. A doposud neni moc, která by tomu dokázala dlouhodobě zabránit.

Kric.ouwner

Souhlasím s těžbou

Doplňuji:
Osobně bych nesouhlasil ale podívejme se kolem sebe ropa nás obklopuje z 80 % , a potřeba prostě je a to i když mám přírodu taky rád ale kdyby se ta těžba mohla udělat pořádně ani by to tak neuškodilo , ale hlavně tam nikdo těžit ještě hoooodně dlouho nebude ta zažijí možná tak naši vnuci nebo spíše pravnuci , protože ta těžba by tam byla podle všeho tak 20× nákladnější …

briketka10

Nesouhlasím s těžbou

ale můj názor bude ruské vládě ukraden a udělá si co bude chtít no ne ??

osamělývlk

Nesouhlasím s těžbou

Doplňuji:
Myslím, že by se kvůli ropě neměla ničit a narušovat příroda. Ať už kdekoliv.

ten který je

Mám jiný názor

Doplňuji:
Myslím si že pokud bohaté státy nechtějí riskovat nějaký ozbrojený konflikt (což by bylo pro všechny kontraproduktiv­ní)tak vytvoří do budoucna dohodu, která prolomí veškeré zákazy těžby i v samotné Antarktidě.