Damiana

Jaký je váš názor na takové reklamy?

Muž, který přežije rakovinu, ale zabije ho sousto, protože nedostane včas první pomoc; nebo to, jak děti vidí opilé dospělé. Myslíte, že jsou příliš drsné nebo naopak přínosné?
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/284373-reklama-s-muzem-ktery-se-udusi-soustem-je-prilis-drsna-stezuji-si-divaci.html

Nejlepší odpověď
badisko

aha ja si hned myslel ze mluvis o anglii…no nevim nedelaj mi to problemy jen kdyz jsem pred lety dorazil do Irska.. tak me to krapet prekvapilo ..tad to nejak prechazim bez povsimnuti takze mi nevadi …nicmene jsou nektere dost drsne..a na reklamy celkove.. no prece kde by jsme byli.. bez noveho vylepseneho jaru DermaProtect. Díky novému Jaru DermaProtect se může zdvojnásobit vaše spokojenost při mytí nádobí. Úžasně voni a meje skoro sam…skoda ze pouzivam mycku ..a tak prichazim oto poteseni z miti nadobi jarem ..

Další odpovědi
Matthew

Já si myslím, že by měla reklama v první řadě zaujat a upoutat diváka. Pokud má ta reklama význam, jako šířit osvětu Jak poskytovat první pomoc, tak si myslím, že dokážu překousnout to, že je reklamu trochu drastická. Pořád lepší jak ta zelená potvora co řve z televize, z internetu a bůhví odkud ještě že máte NÁKUP ZADARMO !!!!!

Pájo

Mají tu své místo. Takový je život… vždy v něm jde o život, nemá cenu nic přikrášlovat.

briketka10

je to hrozný, i když je to jen reklama sama jsem
něco podobnýho absolvovala a nevím co vede někoho
kdo to natočil, aby se to vysílalo !!
Doplňuji:
ne mě vadí reklamy všechny, ale tato obvzlášť badisko, je mi
odporná vidím samu sebe, jak jsem utekla hrobníkovi z lopaty..

manon

Nesnáším reklamy a tyto dvě ukázky to nevylepšily a ještě to zhoršuje to, že než se rozjede reklama, musí uběhnout další předreklama. Myslím, že daleko víc by se udělalo pro dobrou věc,kdyby se včas dělala potřebná osvěta – od škol se normáně zabývat poskytováním první pomoci. Toto sice někým otřese, ale nepoběží proto ještě na kurz první pomoci – tomu prostě nevěřím.
Ta první reklama hloupě hraje na city a ta druhá je pitomá celá (aha, o to asi jde :) ), a šokující má být, aby to vypadalo, že peníze utracené za reklamu byly vynaložené smysluplně :) ).

anonym

Spíše než o reklamu jde o osvětovou kampaň srovnatelnou s českou paralelou „Nemyslíš, zaplatíš!“, kdy po analýze psychologických efektů bylo záměrně využito burcujících podnětů, když na otřepaná klišé už cílové skupiny téměř nefeflektují. (Obdobná aplikace principu – Účel světí prostředky).
Ostatně nejvýmluvněji hovoří vítězné příspěvky v původní diskuzi, viz citace:

Vít Samuel Marša, Brno
Pondělí, 12.listopadu 2012, 08:56:12 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +82
Pokud tyto reklamy zachrání jeden jediný život, mají smysl.
Lidé začínají být otupělí proti násilí a utrpení druhých. Ono je nic moc jiného neprobere než skutečný šok.
Pavel Spisar, Prostějov
Pondělí, 12.listopadu 2012, 09:13:59 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +9
V ČR je ročně 20 000 zástav srdce. Z toho bohužel přežije pouze 5%. Důvodem je apatie
Kateřina Neumanová, Praha 5
Pondělí, 12.listopadu 2012, 09:15:57 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +19
Tyto reklamy mají smysl. Je až příliš případů, kdy někdo zemřel zbytečně, jen proto, že nikdo nevěděl, jak mu pomoci. Byla bych pro, aby se první pomoc zařadila jako povinný předmět na základních školách, protože tohle je jedna z mála opravdu užitečných věcí, které budou na 100% potřebovat. My jsme to měli jen jako nepovinný předmět, nebýt červeného kříže a skautu, neuměla bych vůbec nic a z vlastní zkušenosti můžu říct, že naučit se to, se vyplatí.

Zdroj: http://www.nemyslis-zaplatis.cz/

fcoop

Připadá mi to zbytečně brutální a v podstatě pokrytecké.
V reálu se dějí každý den daleko horší věci,ale ty už snad nikoho nezajímají.Patří to ke každodenní,všední realitě.
Každý týden,například, umírají – a zbytečně – lidé na následky útoku nějakého zfanatizovaného magora.
Každý den umírá hlady,nebo na následky hladu cca 20 000 lidí.
Ale divácky vděčnější je samozřejmě ten nešťastník,co špatně polkl.

led

Úlohou každej reklamy je sprostredkovať vám určitú informáciu.
Bez ohľadu na jej vnútorný obsah, grafické, či iné vonkajšie podanie, musí sa vam dostať do vašej mysle, kde vo vhodnom okamihu vystrčí svoje pazúre.
Už dávno zistili umelci i lekári, obchodníci i kupujúci, že čím je reklama šokujúcejšia, nelogickejšia, tým skôr sa dostane do podvedomia. Je to tak aj pri ukázaní holej brutálnej skutočnej pravdy o živote, divák už otupený množstvom krvi a brutality v médiách, už prijíma aj takúto reklamu:
„Cleankrev – z koberca i kresla, vyčistí krv po vašej násilnej smrti, doporučuje ho 9 z 10 vrahov“
Pre obchodníka je akokoľvek podaná reklama, ktorá zvýši jeho obrat, prínosná
Doplňuji:
Pohľad z druhej strany:
všetko pre zákaznika,
len nech nám platí,
pravda, čo je to pravda
tá sem, …
peniažky,
papiere i mince,…
to je naša pravda
vy čo sa dívate,
kupujte a plaťte
sypte nám prašule
veď na to máte…

Lucijej

Křehké dušičky to mají těžké, ale je to prostá realita, tak proč před tím zavírat oči. Navíc program se dí vždycky přepnout.
Znala jsem dvanáctiletého kluka, který když dobíhal autobus, upadl na záda a udusil se, protože mu zapadl jazyk anež přijela záchranka, bylo pozdě a přitom stačilo tak málo.