AnnSuzan

Jaký je váš názor na (střední) soukromou školu? Čím se podle vás liší od veřejné (kromě školného)?

Poněvadž mám v 9. tř. průměr 1,05 (tz. jednu 2) a jediná škola, která je mi momentálně nejbližší je soukromá, přesněji odborná škola podnikatelská. Berou tam hlavně na průměr ale především má to, co jsem zatím u žádné jiné neobjevila, studijní obor ekonomika a podnikání se studijním zaměřením. Já jsem si vybrala zaměření na multimediální design (byl na výběr z 5) páč je mi tvůrčí a kreativní tvorba nejblíž.
Zkoušela jsem v lednu už talentové zkoušky na 2 různé školy v Praze na obor Grafický design. Bohužel jsem ze 160 skončila 20 z braných 11. A poněvadž o ně byl velký zájem, nevešla jsem se do odvolání.
Budu to zkoušet znova příští rok, ale do té doby si chci vybrat školu jako variantu, kdyby mi to (nedejbože) opět nevyšlo, abych měla kde do maturity studovat a mohla dělat něco tvůrčího.
Jenže mě mírně odrazuje fakt, že je školou soukromou. I když mohu školné srazit průměrem. I přesto mě zaráží slova lidí kteří dokolečka tvrdí fakt ,,na soukromou se dostane každý blb".
Jaký máte názor vy?

Nejlepší odpověď
gecco

Jsou – v zásadě, dva typy středních soukromých škol

  1. velmi výběrové (elitní), na které se není snadné dostat ani s vynikajícím prospěchem a přes vysoké školné
  2. ty ostatní (primární je pro školu placené školné, nikoli užitek studentů) – těchto je, bohužel výrazně více

___
Mimochodem – neměl bych valnou důvěru ke škole, která učí „podnikatelství“ – ty, které takové znám, patří k nejhorším z té skupiny b)

Další odpovědi
klumprt

Já tedy nemám s žádnou soukromou školou zkušenosti. Ale myslím, že jsou dvě možnosti (extrémy):

  • Jde o tzv. výdělečný podnik, kde je cílem vybrat co nejvíc školného a za tím účelem se sbírají na základkách poněkud tupější děti majetnějších rodičů, které by se na slušnou veřejnou školu, nejčastěji gympl, nedostaly. O skutečnou kvalitu výuky tam příliš nejde, spíše jde o to, aby zákazník za svoje peníze dostal, čeho si žádá, tzn. děcko s maturitou.
  • Jde o tzv. prestižní podnik, kde je cílem poskytnout studentům, co nejlepší vzdělání za účasti kvalitních a dobře placených pedagogů. Což samozřejmě něco stojí a proto se tam vybírá třeba i vyšší školné. Taková škola si buduje dobré jméno a studenty si vybírá. Je pravděpodobné, že vzdělání, které poskytuje bude lepší než na podobné škole veřejného typu.

ivzez

Nižší kvalitou vzdělání (elitních soukromých SŠ je u nás jen pár a škola, o které uvažuješ, mezi ně nepatří). Zkus radši gymnázium se zaměřením ny výtvarnou výchovu (v Praze 10) a za rok zkus znovu ty grafické školy.

RyuzakiKate

To ti bude tvrdit asi skoro každej, kdo má rozum, páč těmhle školám stačí ve většině případů právě vysolit tu řádnou sumu. Lezou z ní pěkní nafoukanci, stejní jako ti, kteří tam vyučují a myslí si, že jsou nejlepší na světě, i když maj houby prestiž a musí si dělat reklamy v metru a dalších dopravních prostředcích.
Já vím, že mluvíš o střední škole, ale pěkně ta nabubřelost tříská třeba ze spotů Unicorn College (neboli [unikorn kolídž] ;))
http://www.me­diar.cz/unicorn-college-se-propaguje-podobne-prirozenymi-klipy-jako-nedavno-mcdonalds/

Emefej

Soukromé školy jsou normální podnikatelské subjekty, jejich hlavním účelem je generovat zisk.