Avatar uživatele
anonym

Jaký je váš názor na pouliční umělce a pokud se vám líbí jejich tvorba, přispějete jim nějakou korunkou do klobouku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? bolak, ratava, gecco před 3178 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

Odpoveď byla označena jako užitečná

…mně osobně se líbí, když jdu po ulici a kdosi mi ke kroku jen tak zahraje… co ulice, to jiný styl, hudební nástroj… i se mi líbí pouliční mimové, jsou-li vtipní, ne vtíraví… i tanečníci, malíři, žongléři… i vhodně umístěné graffiti…

…vyjde-li mi čas, ráda zavítám i na festival těmto „umělcům“ věnovaný. Přijde mi, že to ke koloritu velkých měst patří. Je to součástí kultury a i dříve přeci existovali potulní umělci různých druhů- muzikanti, kejklíři…

Teď jsou rozmístěny po různých koutech klavíry, na které může hrát kdokoliv. Nemusí být umělcem, vystudovaným, uznávaným… stačí, že hraje pro radost, sobě, ostatním… a většina z nich hraje krásně- pánové/ dámy v obleku i umolousaných „hadrech“, mladí i staří… můžete se jen tak zaposlouchat, zastavit se, aniž by po vás cokoliv kdo chtěl… ať už jste kousek dál na lavičce, nebo v okolo stojícím hloučku, nebo jen při procházení kolem…

Tuhle jsem byla na koncertě pod širým nebem, kdy jediným „vstupným“ bylo rádio (i to v tel.) a sluchátka, bez nich nikdo totiž nic neslyšel… kdokoliv,kdo šel kolem a byl takto vybaven, se mohl zaposlouchat- zdarma, na ulici, jen tak, třeba pro radost… díky tomu všemu to mělo atmosféru, kterou vám žádná koncertní hala nedá…

…mají-li tito umělci před sebou klobouk na drobné (nebo cokoliv jiného) a jejich umění se mi líbí, není mi zatěžko jim tam nějaký peníz přihodit… a přijde mi divné, že nějaká města mají pro pouliční umělce vyhlášky plně zakazující jejich činnost… Kolik (nejen) mladých si takto „vydělává“- byť i jen na cestu z prázdnin domů, když se podaří utratit vše do poslední koruny, tak proč jim to brát…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Schopni svuj talent nezahazuji na ulici a neschopne nema smysl podporovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Veskrze pozitivní, akorát jim teda neříkám umělci, ale žebráci s hudebním nadáním. Peněz moc nemám, ale vždycky jim hodím alespoň nějaký to jídlo, rohlík, rajče a ta podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Nevadí mi ale v 80% se mi ta tvorba nelíbí. Viděl jsem je jenom ve větších městech (Praha, Brno atd.), u nás nejsou. Pokud se mi to líbí tak jim ale i tak nepřispěju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

stačí mi ta moje umělkyně doma a protože má spotřebu jako tryskáč, nemám na další atrakce 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Minas

Osobní umělce beru spíše jako sprejery, nikoliv hráče na nástroje. Jedinému, kterému jsem hodil pajdu tak to byl klučina hrající na Hang drum. V Liberci máme zdi určené ke sprejování a občas se tma kvalitní lidé najdou, občas je podpořím a nebo se s nimi dohodnu na nějaké práci, pokud to tedy nejsou fetky.

před 3178 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek