Jaký je váš názor na pouliční umělce a pokud se vám líbí jejich tvorba, přispějete jim nějakou korunkou do klobouku?

Nejlepší odpověď
ratava

…mně osobně se líbí, když jdu po ulici a kdosi mi ke kroku jen tak zahraje… co ulice, to jiný styl, hudební nástroj… i se mi líbí pouliční mimové, jsou-li vtipní, ne vtíraví… i tanečníci, malíři, žongléři… i vhodně umístěné graffiti…

…vyjde-li mi čas, ráda zavítám i na festival těmto „umělcům“ věnovaný. Přijde mi, že to ke koloritu velkých měst patří. Je to součástí kultury a i dříve přeci existovali potulní umělci různých druhů- muzikanti, kejklíři…

Teď jsou rozmístěny po různých koutech klavíry, na které může hrát kdokoliv. Nemusí být umělcem, vystudovaným, uznávaným… stačí, že hraje pro radost, sobě, ostatním… a většina z nich hraje krásně- pánové/ dámy v obleku i umolousaných „hadrech“, mladí i staří… můžete se jen tak zaposlouchat, zastavit se, aniž by po vás cokoliv kdo chtěl… ať už jste kousek dál na lavičce, nebo v okolo stojícím hloučku, nebo jen při procházení kolem…

Tuhle jsem byla na koncertě pod širým nebem, kdy jediným „vstupným“ bylo rádio (i to v tel.) a sluchátka, bez nich nikdo totiž nic neslyšel… kdokoliv,kdo šel kolem a byl takto vybaven, se mohl zaposlouchat- zdarma, na ulici, jen tak, třeba pro radost… díky tomu všemu to mělo atmosféru, kterou vám žádná koncertní hala nedá…

…mají-li tito umělci před sebou klobouk na drobné (nebo cokoliv jiného) a jejich umění se mi líbí, není mi zatěžko jim tam nějaký peníz přihodit… a přijde mi divné, že nějaká města mají pro pouliční umělce vyhlášky plně zakazující jejich činnost… Kolik (nejen) mladých si takto „vydělává“- byť i jen na cestu z prázdnin domů, když se podaří utratit vše do poslední koruny, tak proč jim to brát…

Další odpovědi
setapouch

Schopni svuj talent nezahazuji na ulici a neschopne nema smysl podporovat.

bolak

Veskrze pozitivní, akorát jim teda neříkám umělci, ale žebráci s hudebním nadáním. Peněz moc nemám, ale vždycky jim hodím alespoň nějaký to jídlo, rohlík, rajče a ta podobně.

štamgast

Nevadí mi ale v 80% se mi ta tvorba nelíbí. Viděl jsem je jenom ve větších městech (Praha, Brno atd.), u nás nejsou. Pokud se mi to líbí tak jim ale i tak nepřispěju.

anonym

stačí mi ta moje umělkyně doma a protože má spotřebu jako tryskáč, nemám na další atrakce 🙂

Minas

Osobní umělce beru spíše jako sprejery, nikoliv hráče na nástroje. Jedinému, kterému jsem hodil pajdu tak to byl klučina hrající na Hang drum. V Liberci máme zdi určené ke sprejování a občas se tma kvalitní lidé najdou, občas je podpořím a nebo se s nimi dohodnu na nějaké práci, pokud to tedy nejsou fetky.