Putin

Jaký je váš názor na M. Kaddáfího?

Odpovědi
gecco

Dobrodinec svého ´kmene´, absolutistický vládce, diktátor, podpůrce terorismu…
Vyber si – podle toho, kdo jej hodnotí…
😉
Já osobně na něj názor nemám, resp. ne jiný, jako na mnoho dalších politiků.

Nerevarin

Na to se těžko odpovídá. Na jednu stranu asi výstřední diktátor, kvůli kterému přišlo nemálo lidí o život. Na stranu druhou vládce, díky kterému byl v jeho zemi relativní klid a pořádek. Pro velkou část afriky byl Kaddafí a jeho země vzor, protože na tom ekonomicky nebyla na zdejší poměry špatně. Svatoušek to nebyl, ale svým způsobem arabské země prostě potřebují pevnou ruku. K jeho negativním známkám patří asi určitá podpora terorismu a údajné vydírání evropy, že pokud mu nebude po vůli, tak „zčerná“. Byl odejit, protože mu západ dost možná dlužil prachy. Ale to jsou spekulace, obyčejný člověk pravdu asi nidky nepozná.

Kelt

Vím, kdo to byl, ale abych četl jeho životopis a hodnocení a dělal si podle toho nějaký názor, to ne. Snad jen to, že vše, co udělal, je výsledek jeho strategie a umožnila mu to společnost, ve které žil.