Jaký je váš názor na lidi…,

kteří si pořídí mazlíčka / pes, kočička / většinou k dětem, ty k němu přilnou a po pár měsících se ho nějakým způsobem z nějakého důvodu – a není to alegrie na srst – zbaví? Inspiroval mě příběh z útulku pro zvířata.

Nejlepší odpověď
www

Lidé nějak ztrácejí cit ke komunikaci mezi sebou, natož pro spolužití se zvířaty. Je to tak.. Proto mám raději zvířata. ☹

Další odpovědi
Damiana

Z duše nesnáším, když někdo zvíře „naděluje“. Pasuje ho tak do role hadrového panáka, kterého se dá kdykoli zbavit – a to bych trestala.
Nejde jen o to, že zvíře přestane lidi bavit. Ono vyžaduje péči a zájem. A s tím mají lidé problémy sami mezi sebou.
A navíc stojí peníze – krmení, veterina, poplatky…
Přídavky se na něj neberou a má svou hlavu.
Když někdo odepíše bez skrupulí partnera e-mailem nebo textovkou, hodí vlastní dítě do popelnice – co teprve to nebohé zvířátko.
Btw – Když jsem si kdysi brala jednoho z mých pesanů z útulku, moc se mi líbil jejich přístup. Lustrovali mne skoro stejně, jako kdybych chtěla adoptovat dítě. Za půl roku mne i doma navštívili, aby viděli, jak se ten chlupatý pumprdlík má. To byl úžasný přístup.

Drap

Podle mne toto soudný člověk neudělá. Jsem přesvědčen, že pokud si někdo požizuje psa, tak počítá s tím, že je to na cca 10 – 15 let, s tím, že to přináší i jistá omezení. A každý normální člověk když už má doma štěně 3 – 4 dny, tak ho pryč nedá a považuje ho za člena rodiny o kterého se musí starat

Ty lidi vubec nechápu a nejvíc nechápu lidi co ty zvířata týraj apod… zabíjela bych za to!.