Avatar uživatele
kesim

Jaký je váš názor na jednotlivá náboženství a náboženství jako celek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
krftwrk

Kdyz ma nekdo imaginarniho kamarada, tak je blazek.

Kdyz ma imaginarniho kamarada skupina lidi je to nabozenstvi.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jednotlivá náboženství vykládají, jak se má věřící chovat.
Náboženství „jako celek“ pomáhají některým lidem přežít ´ve zdraví´ svou pozemskou pouť…
___
Pokud chceš nějakou hůl, kterou chceš ´psa bít´,najdi si ji sám…
___
Nejsem věřícím – tím méně příslušníkem nějaké církve, ale souhlasím s tím, že ´každý svého štěstí tvůrcem´.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Můj názor je: svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.
Je to každého soukromá věc, pokud někdo chce věřit, nechť věří, ale myslím si, že by neměl nijak zasahovat do práv druhého nebo jinému svou víru vnucovat. Tím myslím třeba jehovisty, dle mého názoru otravná sekta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokládám se za agnostika a tím je řečeno vše.
Doplňuji:
http://respek­t.ihned.cz/zku­mavka/c1-62155980-halik-novy-ateismus-je-kopii-fundamentalismu

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Akzeret

Ke svému názoru řeknu jen jedno: bylo řečeno (možná v Bibli? Kdyžtak mě opravte), že počátek zániku světa nastane, až se lidstvo odcizí přírodě – tedy když přestane věřit v ,,něco, někoho", kdo je právě k přírodě vede…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Osobně jsem pragmatik a realista nicméně jsem schopen pochopit, že člověk je složen z fyzična a duchovna a oba tyto faktory potřebují krmit ))) Duše je krmena duchovnem potažmo náboženstvím ale samozřejmě nejenom tím…no a někomu to vyhovuje někomu ne. Já náboženství jako celek vč. jeho historie i lidmi kteří jej prosazovali zrovna dvakrát nemusím.....zdá se totiž že náboženství napáchalo mnohém více škody než užitku. Je to jak otrávené jablko. Tváří se to bohabojně a mírumilovně a ve jménu boha v historií a věřím, že i dnes tekla jen krev a provázelo jej neskutečné utrpení v jehož pozadí hraje roli majetek a touha po moci. Na druhou stranu nelze jím (myslím církev) upřít jejich historií vzdělanosti a vzdělávání druhých. Neuvěřitelné výraznou zásluhu také mají na vývoji hudby a to je jediný bod za který jsem schopen být vděčný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Náboženství je určitý světový názor, který si člověk vytváří na svět, přírodu, ostatní lidi a pod. Jsou to určitá pravidla a zásady , které by se měly dodržovat z důvodů etických, morálních, zdravotních a podobně. Většina náboženství má historické základy a závisí na konkrétní zeměpisné oblasti, kde které náboženství vzniklo a prosadilo se. Náboženství, víra by mělo být otázkou volby. Jde o vlastní vnitřní přesvědčení daného člověka. Člověk by měl vědět i věřit a nebýt jako mezek, který se stará jen o striktní dodržení pravidel. Například ve filmu Hrátky s čertem je pěkně ukázán poustevník (František Smolík), který i při dodržování božích pravidel je kandidátem na peklo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

krftvrk 😁 Nemám slov:-DDDDD

před 3625 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek