Larissa

Jaký je váš názor na bílé notebooky?

Známá dostala na Vánoce jeden takový, ale kupodivu se shorozila. Je vedoucí oddělení v jisté firmě a tvrdí, že ztratí mezi podžízenými-muži autoritu, když na zasedání vytáhne jako jediná (i mezi ženy) bílý notebook.
Zamyslela jsem se nad tím, ale musím uznat, že bílé notebooky vídám málokdy. Je reakce na ně opravdu taková?

Jaký je váš názor na ně? Máte taky předsudky o lidech mající notebooky v bílé barvě?

Nejlepší odpověď
gecco

Stejně, jako u (pod)stolního počítače (nebo vrtačky, kladívka, propisky, lopaty) – barva je to úplně poslední, po čem bych se koukal, jde o pracovní nástroj, ne módní doplněk…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Bílý NTB jsem neviděla, reakce neznám, mě osobně by to bylo jedno. Nerozuním tomu, proč si vedoucí oddělení nosí do práce soukromý NTB? Proč v práci nepoužívá pracovní?

Kelt

To už budeme rasiti, ale zvláštní. Uznáváme jen bílou barvu, pokud je to u lidí, moc ty černé, žluté a hnědé nemusíme, ale proč upřednostňujeme černý notebook před bílým, to nevím. To když se zraníš taky si počkáš na černou sanitku, místo abys jela v bílé. Hlavní je, že ten notebook, mobil auto funguje a ne jakou má barvu. Jsou černé i bílé obleky. a tak bych to neřešil. Proč dotyčná tvoje známá neřekne v práci. No tak dobře dostala jsem bílý notebook, funguje jako černý, je to dar na vánoce, darovanému koni na zuby nekoukej. Inteligentí lidé v práci by měli člověka posuzovat podle výsledků jeho práce a ne tím, jaký používá mobil, notebook a jakou to má barvu. To jsme opravdu tak zaujatí , že hodnotíme podle obalu , kolem nás je spousta vlků v beránčím rouše, ale my vídíme jen ta roucha.

anonym

Doma je to úplně jedno, když se jí líbí bílý, ať ho má, ale v práci to musí mít nějakou úroveň, takže spíš fakt ten černý, asi bych se taky pousmála 🙂

Nemám žádné předsudky, já mám zas telefon vždy bílý, prostě se mi líbí, ale kdyby šlo o služební, zvolila bych také černý.

Mc Merkurion

…no,muj názor je asi takovej,že ty lidi ve firmě (a i známá) asi hodně rozumu nepobraly,když hodnotí kvalitu počítače podle barvy…

ivzez

Neměla byste se ptát na náš názor na notebooky v bílé barvě ani na jejich vlastníky,
ale na to, co s lidmi, kteří soudí jiné podle barvy jejich notebooku, značky mobilního telefonu, auta, apod.

Neumí-li/Nedokáže-li Vaše známá odlišit lidské vlastnosti či pracovní schopnosti
od nepodstatných věcí (barvy notebooku), nemá na vedoucím místě co dělat.

K barvě notebboku se nevyjádřím, pouze k Vaší známé:
Doporučte jí, aby se naučila rozlišovat podstatné od nepodstatného.

A pokud jí barva bude vadit dále,
stále má možnost dárek vyměnit za jiný…

lexx

profesionální je černý, ostatní barvy toť luxusní hračky pro děti, to je můj názor
bílej noťas leda doktorovi, lékárníkovi, červený hasičům apod.

ReHu

Autoritu netvoří barva notebooku.
Nerada mívám to, co všichni kolem, takže bych naopak bílou uvítala.
A pokud je vedoucí oddělení, je zvláštní, že nemá notebook firemní.

anonym

myslím, že je to v pohodě. když může mít někdo růžový + růžové auto a růžové oblečení, tak proč ne. nakonec ten růžový, koho myslím, není originální a přesto ho lidé „obdivují“

Rokio

Bílá barva notebooku je sice neobvyklá, ale je to až to poslední, co by nás mělo zajímat. Důležitý je výkon, kapacita paměti a další funkce. Jinak si myslím, že i když má někdo bílý notebook, tak na tom není nic špatného.