Jaký je váš názor!

Koupil jsem v akci pilu na kov a jako dárek jsem dostal úhlovou brusku,která se záhy porouchala,zaslal jsem ji k opravě,bylo řečeno že je neopravitelná a že mi vrátí za ně peníze,což jsem se divil a když mi řekli cenu jednu korunu šel jsem do vývrtky.Dle prodejce prý na dárek k uvedené pile se nevztahuje záruka. Má prodejce pravdu ?

Nejlepší odpověď
hanny 2

To mě nepřekvapuje,jsou to parchanti!A asi mají i pravdu s tou zárukou.Aby prodali,nalákají zákazníka na dárek,ale že je nekvalitní a nejde opravit,to už mu neřeknou!Bylo by dobré se zeptat na ČOIce.

Další odpovědi
Hlada

Darovanému koni na zuby nekoukej. Nejspíš to platí pořád. Záruka na dárky se opravdu nevztahuje.

hanulka11

oni nemají problém s vrácením peněz i když to dárek není …spíš spoléhají na to, že spousta lidí mávne rukou a řekne za ty peníze s tím nebudu nikde běhat a reklamovat to .
Prostě ty výrobky jsou na jedno použití-

suaeda

Různé dárky to je pro našince pohroma. Myslíme si jak vyděláme, ale ve skutečnosti to je jinak. Prodejci mají velice dobře spočítáno jak vydělat. Jak při slevách tak při přibalování dárků.
Doporučuji tyto zajímavé stránky:
http://www.spo­trebitele.info – různé rady a zkušenosti pro spotřebitele
http://www.dtes­t.cz/ – nezávislé testy výrobků
http://www.coi.cz – Česká obch.inspekce

venkovan

Nenakupuji v akci a zejména když to není zboží které u nás má zajištěný servis a nebo takové zboží za takovou cenu, že jak se rozbije jde do sběrného
dvora.
Ale co se na brusce rozbilo – může tam být špatné nějaké kluzné ložisko, nesedl si uhlík, rozbitý vypínač a nebo proražené vinutí. Rozhlédl bych se po domácím kutilovi . třeba je to jen blbost kterou opraví.
A jestli má prodejce pravdu nevím – otázka je co je uvedeno na paragonu. Ale mám pocit, že stále existuje Sdružení ochrany spotřebitelů.

jmhad

k uplatnění záruky potřebuji zpravidla dvě věci – potvrzený záruční list a doklad o koupi.Pokud je závěr reklamačního řízení ten,že věc je neopravitelná,mohu požadovat jiný výrobek či odstoupit od smlouvy.V tomto případě při odstoupení od smlouvy dostanu korunu.Pokud ale požaduji náhradou jiný výrobek,musím ho dostat.To už je věc prodejce,že dal něco zdarma.