MobilManiak

Jaký je v přírodě nejlepší způsob chlazení nápoje?

Z fyzikálního hlediska. Budu si chtít chladit pivo. Ponořit do rybníka, ve kterém je celé město lidí nebo ho jen dát do stínu obalené utěrkou?

Nejlepší odpověď
Kepler

Není-li studená voda k dispozici, pak láhev zabal do MOKRÉ utěrky a nechej ve stínu. Odpařovací teplo zchladí obsah až o 5 st. Sekáči s kosou si džbánky s pivem balili do čehokoliv nasákavého a chodili čůrat jenom tam.

Další odpovědi
anonym

Vykopej si jámu do země, asi 80 čísel a chlad je zajištěn.

marci1

A což takhle chladicí taška na basu piv? 🙂
http://www.ji­mireklama.cz/chla­dici-tasky/9252-velka-chladici-taska-na-bednu-piv.html

Drap

Nejlépe pramenitá, nebo tekoucí voda. Rychlost stupeň chlazení závisí na době po kterou chladíme a na teplotě v okolí chlazeného. Pokud je voda příliš teplí, tak lepší než stín je zahrnout dostatečně hluboko do země. Třeba do bahna na přítoku.

novel

marci1 opravdu si myslíš, že ta taška je chladící? Je to asi stejný nesmysl, jako že bunda hřeje, nebo že koberec je teplejší než dlažba na které leží. Abych nebyl OT, nezbude než to, co radili už jiní. Zakopat, nebo tekoucí voda.

Drap

Kepler má dobrou radu, ovšem za parného léta tak úplně nefunguje. Při teplotě vzduchu 27 stupňů, si přineseš pivo, které cestou téměř vyrovná teplotu okolí, takže má cca 26 stupňů. Dáš do utěrky a odpařováním z utěrky můžeš snížit až o 5 . To znamená, že pivo k pití bude mít 21 stupňů. Když ho dáš do země dostaneš se v pohodě na cca 10 stupňů

cochee

Jenže ne každý má možnost vykopat ďuru do země, pravděpodobnost, že máš nějaký hadr a můžeš ho namočit, je daleko vyšší.

terry

Nejlíp se kope třeba při výletu na Sněžku 🙂

anonym

Kdo by se tahal na Sněžku s lahvači, že jo?!

cochee

No dneska už jsou plechovky, ale kdysi jsem to viděl…