Avatar uživatele
FatalAnonym

Jaký je trest za graffiti, nebo spíše „tagy“ na zdech ?

Dobrý den, s kamarádem jsem se vsadil.
On říká, že za „tagy“ (to jsou ty někdy i nesrozumitelné nápisy na zdech nebo plechových plochách tlustou fixou) když je viník chycen a je nezletilý nebo mladistvý tak že si to musí jen odstranit a nic horšího z toho nemá a že by to chtěl zkusit. Ale já jsem slyšel že i když někdo ještě není plnoletý, tak že se to řeší s policií a rodiče musí zaplatit dost vysokou pokutu a říkám, že to nechci dělat. A ani to dělat nebudu. Jen chci vědět, kdo má pravdu. Objasnil by to někdo prosím ?
Doplňuji:
Nějaká vážná odpověd přímo na moji otázku by nebyla ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3338 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Je to trestné, je to poškozování cizí věci, a pokud je škoda 5000kč, tak je to tr.čin, to znamená klidně i soud-vězení. Pokud je škoda menší je to přestupek, za ten je pokuta.

jsem si jistá, že kdyby mi někdo na dům nakreslil jen tečku, tak škoda 5000kč přesáhne, zavolám firmu ktreá to odstraní a hned je škoda 5000.

Takže nedoporučuju čmárat jiným po zdi. Nakresli něco hezkého rodičům na zeď v obývaku:-D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

v niektorých krajinách okrem väzenia, pokuty je aj bičovanie.
neuškodilo by to ani u nás, to bičovanie.

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Jak kde, podle toho, jakou máte zrovna smůlu… když hodně velkou, tak třeba i takovýto ;{)> http://navrat­doreality.cz/?p=vi­ew&id=20700

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adam R

Nevím jak u nás, ale v Singapuru před několika dny jednomu vandalovi za sprejování ve vlacích vyměřili 9 měsíců vězení a tři rány bičem či rákoskou. Abych pravdu řekl, moc se tím trestem nepředali, čekal jsem, že tam za vandalství dostane alespoň pětadvacet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek