bolak

Jaký je trest když nebudu platit ČT poplatek?

Budu někde veden na černý listině jako neplatič? Můžu se dočkat toho že mě třeba i navštíví mě exekutor? Nebo mě dokonce bude moct stíhat policie za podvod či zpronevěru nebo něco podobného a hrozit odnětím svobody?
Doplňuji:
Za co? :) já na ČT koukám 2× do roka a český rozhlas jsem neposlouchal nikdy v životě, nechápu proč bych měl za tuhle službu platit 2.000 ročně nebo kolik to dělá.

Co se týče ČTčka, ať se to platí z reklam. Televize na tom neprodělá ani korunu a kdo se dívá, stane se platičem aniž by musel zaplatit. Mezi pořady reklama nikomu nevadí a uprostřed dlouhýho filmu se 1 nebo 2 urinopauzy hodí vždycky.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud neprokážeš dostatečně nízké příjmy a nebo se z placení ´neodhlásíš´, j pokuta až 10.000,– Kč za neplacení TV (a polovic za neplacení rozhlasu).
A při nezaplacení pokuty tě – samozřejmě, může navštívit exekutor.
Doplňuji:
Ad Doplnění: Pokud zákon*) porušuješ, musíš počítat se sankcí.
Pokud se ti zákon nelíbí, iniciuj jeho změnu či zrušení – porušování jako takové nemá v tomto směru význam…
___
Povinnost platit koncesionářské poplatky je dána zákonem…
😉

Další odpovědi
led

Pozdĺžnosti štátu voči občanovi zanikajú po stanovenej dobe, ale pozdĺžnosti občana voči štátu sú nepremlčateľné, zanikajú len ich vyrovnaním, splatením.
Myslím, že čoskoro bude otvorený nový, možno bude najsledovanejší, televízny kanál s jednoduchým názvom: „ČTv Dluhy“
medzi jednotlivým výhražnými paragrafmi bude rotovať aj „Listina dluhů“ s výpisom dlžníkov výšky dlhu (tak ako to robí na Slovensku Sociálna poisťovňa na svojej stránke).
Doplňuji:
uvádzam ako vzor pre novú televíziu
zoznam dlžníkov Socpoistovne na Slovensku http://www.soc­poist.sk/zoznam-dlznikov-emw/487s
takto sa aspoň ľudia dozvedia, kto všetko ich eviduje ako dlžníkov.
dlžníkom sa človek stane, ani sa nenazdá, ale oddĺžiť sa už je veľakrát problém, hlavne, keď o dlhu ani neviete (príklad, banka neuhradí platbu, ale neoznámi neuhradenie a vám príde o niekoľko mesiacov výhražný dopis o dlžobe)

suaeda

Za neplacení poplatku ČT bude pravděpodobně následovat to co píše „mowia“. Jen mne napadlo srovnání. Pořádek ve vybírání poplatků za ČT se dal u nás zařídit. Ale naopak pořádek ve sběrnách s druhotným odpadem ne. A dál se budou krást barevné kovy a železo. Pokud vím na Slovensku se sběrny zestátnily a ubylo hodně problémů.

repetelka

Mám dost přátel, kteří žijí i bez tv a teď jim chodí obsílky,že neplatí poplatky za tv, protože jsou odběratelé elektřiny. Logicky vyplývá (šéfům ČT), že co příjemce signálu elektrické energie, to příjemce signálu čtv.
A distributor el.energie poskytnul čt údaje o svých klientech! Tak to tedy fakt nechápu…

jirkajirka

Jen doplním.http://www­.novinky.cz/do­maci/342799-ceska-televize-mazane-ulovila-200–000-moznych-neplaticu.html

kablik

bolaku, styď se…

bolak

kablik: viz doplnění…