Tali Vael

Jaký je to styl hudby?

zdravím,mám s bráchou takovou menší spor,máme odlišný vkus hudby,já jsem spíš pop a dance a brácha je na tvrdou hudbu.Ale že jsem chtěla zjistit co na tom tak vidí,tak jsem si pár jeho písniček poslechla a ráda bych konkrétně u těchto dvou písní chtěla vědět přesný žánr,protože do nedávna jsem byla předsvědčená,že Rock a metal je jen zběsilé mlácení do kytary a vykřiky které zní jako vepř na porážce.Jenže tyhle skladby mi připadají celkem „nežné“ na tvrdou hudbu,což jsem nečekala

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CFZ_Uyqbr4k

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=n2LfN2kFFV8

Nejlepší odpověď
chachar1922

Obojí jsou metal. Společný prvek celkově jako kapela mají speed metal a heavy metal. Najdi si obojí skupiny na netu a počti si.
A rock opravdu nezní vždy jako vepř na porážce.

Další odpovědi
Vroudenspil

  1. Speed/Power / Heavy
  2. Symphonic /Speed/Power / Heavy

chachar1922 : Jsi rychlejší no :D

Emefej

Pojmenoval bych to jako pop-metal.

lexx

první neznám, druhou ano, je to odrůda metal rocku pro mateřský školy
víření bubnů ! dunění basu ! ostrej, řezavej zvuk kytar a skřípavej hlas zpěváka !
that´s heavymetal…
(Metallica, Testament, Pantera, Anthrax, Megadeth, Exciter, Venom, Slayer)

Shef

Nightwish – moje srdcovka,jak zmínili ostatní jedná o tvz Symphonic Metal,konkrétně v případě nightwish tak jejich zpěvačka která se mimochodem jmenuje Tarja Turunen dává do metal jakoby prvek operního zpěvu a zní to fantasticky.
a co se týče Blind guardian – tak by se to dalo označil jako power metal,znamená to rychlý rytmický a energický.

a ohledně té narážky na „jako vepř na porážce“ tím asi narážíš na Death Metal,jenže musíš si uvědomit není rock jako rock a metal jako metal,Tohle kdybys třeba řekla velkým fanouškum skupin jako Scorpions,Iron Maiden nebo Metallica,které mimochodem trhají rekordy v koncertech,tak bys je velice těžce urazila :)

anonym

symfonycký metal, symfonycký black metal…