paul1

Jaký je správný postup při výrobě škvarků – mléko dávat před, nebo na konci škvaření?

Dobrý den všem, prosím o odpověd na předloženou otázku. Proč s tím máme problém? Někdy se stane, že při přidání mléka
na začátku škvaření se škvarky potom velmi připalují o dno a když dáme mléko (tedy jen pár lžic, podle množství syrového sádla) ke konci škvaření, sádlo potom zrůžovatí. Ďěkuji předem, P.

Nejlepší odpověď
Drap

I při přidání mléka ke konci nemusí zrůžovět. Každé sádlo je trošku jiné, ovlivněno druhem a krmením. Já osobně přidávám trochu vody.

Další odpovědi
anonym

Nebudu ti vymlouvat mléko při škvaření sádla. Nikdy ho nedávám, ale pravda je, že když škvařím sádlo, tak v průměru 25 litrů. Ten, kdo si chce vyškvařit menší množství, mléko přidává až na konec škvaření.

reika

My škvaříme 2kg sádla, na začátku přidáme 2dcl vody, ve které jsme rozmíchali 2rovné kávové lžičky soli. Sádlo stále mícháme, když mají škvarky zlatou barvu, hned je vytáhneme. A sádlo je výborné, běloučké.

anonym

reika, postup máte správný, ale pokud někdy potřebuješ sádlo, třeba na lepší zhojení jizev, sůl se nedává.