Miri272

Jaký je společný dělitel?

Mám najít společný dělitel čísly 15 a 8. Poradíte mi?

Nejlepší odpověď
brillant

Ne, domácí úkol za nikoho neřeším.

Další odpovědi
Drap

Tak hledej. Když se zamyslíš, tak to třeba tak obtížné nebude.

Michal Kole

Nejdříve musíš si rozložit prvočinitele

a podle tabulky kam zvona koukám, žádného nevidím, jen číslo 1

Přehled učicvat matemtaiky s příklady a žešení pro 6. – 9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií strana 74

Alesh

Dobrej fór… dávám ti bod za pobavení! 🙂

mosoj

Nemáš najít náhodou společný dělenec pro čísla 15 a 8 ? Tvůj sloh je jaksi nečitelný.

SimakPida

Číslo 15 je prvočíslo tzn.že je dělitelny jenom dvěma číslama a to 15 a 1,takže společný dělitel je 1.

Sůwa

Společný dělitel, pokud nelze krátit je násobkem obou dělenců.