Pokročilý

Jaký je smysl vykašlávání?

Mám spoustu léků na vykašlavání a teď tu kašlu jako o život a nemůžu spát. To, že budu kašlat víc, mi pomůže se kašle zbavit rychleji? Nebo jak to funguje?
Doplňuji:
no, mě nepřijde, že bych kašlala snáz, spíš mě to nutí kašlat až se z toho někdy jakoby dávím

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

"Léky na vykašlávání" tě nenutí ke kašli, ale zvlhčují hlen, který vykašláváš (takže tě netrápí suchý kašel). Jen usnadňují kašlaní...
;-)
Takže při jejich použití nebudeš kašlat víc, ale snáz.
Doplňuji:
Kašlat tě nutí to, co máš v průduškách(...) a plicích - prach, pyl, částečky ´něčeho´, mikroflora, odlupující se epitel...
To - co v dýchacích cestách zavazí.
Plíce (etc.) se brání tím, že tyto dráždidla obalují hlenem.
A léky "na vykašlávání" zvyšují produkci tohoto hlenu (a zvyšují jeho tekutost) - a tím usnadňují vykašlání dráždidel...
;-)
Doporučím ti ještě hodně pít - ´horké´ nápoje, taky přispějí k usnadnění vykašlávání.

Další odpovědi:

Stříbrný

Kromě rozpouštění hlenu některé také roztahují průdušnici, aby se ti kašlalo snadněji.
Obvykle se např. při chřipce první dny dávají antitusika a po pár dnech se zase nasadí léky na vykašlávání.

Zlatý

Když máš kašel , tak halt kašleš. Léky na vykašlávání za to nemohou. Ty jenom snižují vazkost hlenu na průduškách ( nikoliv na plicích !!!!!) a usnadňují vykašlávání. Nikoliv že ke kašli dráždí !
Nejlepší expektorans, mukolytikum a bronchprotektivum je Erdomed a klidně se bere i na noc.

Pokročilý

Vykašláváš hlen rychleji, takže tě pak nebude dráždit v plicích.

Diskuze k otázce

Bronzový

cynique

Sorry, ale jenom idiot doporučí expektorancia na noc.
Když nemůžeš spát, tak je na noc neužívej. Kvůli spánku je vhodné kašlací reflex přitlumit - specificky to udělá 2mg diazepamu.
Jestli kašel není "produktivní" - tedy "vlhký" a nic nevykašleš, tak expektoranciá nejsou indikovaná ani přes den.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.