adam marly

Jaky je slovni druh jsem?

Nejlepší odpověď
quentos

Nejdřív si tipněte sám, takhle by to bylo moc jednoduché a nic byste se nenaučil.
Na otázku stejně nejde jednoznačně odpovědět, protože jiný slovní druh to bude ve větě „Jsem zde.“ a jiný ve větě „Byl jsem tady.“
Doplňuji:
Čeněk Modrý: kdybyste nekecal. Odkdy mají slovesa pády?

Další odpovědi
anonym

1.pád,j.č.slovesa „být“(infinitiv)
Doplňuji:
přítomný čas

annas

„Jsem“ je stále stejný slovní druh, ale ve větě je jiným větným členem.

annas

Omylem jsem klikla. Upřesňuji formulac. .Slovní druh x větný člen.

„Jsem“ je stále stejný slovní druh, ale ve větě je spojený s jiným větným členem jako plnovýznamové nebo pomocné slovo – tvoří základní skladební dvojici.