RedC22

Jaký je rozdíl ve významu slov „liberty“ a „freedom“?

Nejlepší odpověď
quentos

Hakito, prdlajs, právě že obojí znamená svoboda, jsou to synonyma.
Podle zdroje však freedom naznačuje více svobodu jako „nezávislost“, zatímco liberty absenci omezování a možnost uplatňovat svoje práva.
Doplňuji:
Kate: tehdy jsem odpovídal ovšem jen podle citu, bez zdroje – a koukám, že zas tak uplně mimo jsem nebyl ;{)>

Zdroj: http://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2010­0420235331AAD­nzbL

Další odpovědi
RyuzakiKate

Zrovna nedávno jsem se na to ptala quentose osobně :D
Freedom je svoboda obecně, rozlítanost, volnost a liberty má politický význam… Od toho liberalismus a né svobodismus, to by znělo blbě :)

HakitoCZ

Liberty je spravedlnost
Freedom volnost, svoboda.