Kaxx

Jaký je rozdíl ve formátu fotografií JPEG a RAW?

Nejlepší odpověď
Hlada

Zjednodušeně:
JPEG – Komprimovaný formát, fotky lze zobrazit v běžných přístrojích, dodatečná úprava znamená částečnou ztrátu kvality.
RAW – Surová data ze snímače, fotky lze zobrazit jen v příslušném SW, dodatečná úprava neznamená ztrátu kvality.

Další odpovědi
mosoj

To není na jednu větu !!

http://www.di­gimanie.cz/ar­t_doc-87481D92051B7­76BC1257410006A­AA3F.html

ferda60

Co vím, tak JPEG je „hotový“ obrázek, jak ho poskytuje většina foťáků. Formát RAW je jakýsi „polotovar“, který má větší možnost úprav pro konečný výsledek, dají se z něj třeba „vytáhnout“ detaily z tmavých částí scény, co u JPEG možné není, nebo jen velmi omezeně. RAW formát je datově objemnější než JPEG a poskytují jej jen kvalitnější fotoaparáty.