Stříbrný

Jaký je rozdíl v údajích souřadnic GPS?

Proč mám v údaji souřadnic GPS dvě data u zeměpisné šířky a dvě data u zeměpisné délky?
49,925348 a 49°55´31,25´´N
Který z údajů mám použít?
Který z údajů mám použít v případě, že bych tuto polohu někde nahlašoval - např. záchrance apod.?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

To jsou stejné údaje, jen první je desetinné číslo a druhé je převedeno na stupně.
Řekl bych, že lepší je hlásit stupně, ale jak sem řikal jsou to stejné údaje, tak je to jedno.

Další odpovědi:

Zlatý

Oba údaje určují stejné místo, takže je jedno, v jakém formátu se nahlásí. Rozdíl je jen v použití desetinné čárky. Způsobů zápisu je víc, třeba v geocachingu se používají desetiny minut.
49°55.521´

Stříbrný

Používaných systémů je víc, a jde jen o nějaký přepočet. V tomto případě máte slespoň pořád jednu vztažnou soustavu, a řešíte jen způsob zápisu "desetin" stupně. Třeba v UK když jsem se chtěl najit podle GPS na mapě mi trvalo dost času než jsem zjistil co tam vůbec používají a jak GPS přepnout na správné zobrazení. Pro ostrovy maj souřadný systém který tuším říka kolik metrů na sever a kolik na západ jsme od "počátku". Ten je myslím v Londýně, ale nejsem si jist.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.