ratava

Jaký je rozdíl v tom, zbankrotuje-li Řecko dnes, oproti tomu, kdyby zbankrotovalo tehdá..?

Byly/ jsou všechny ty finanční záchranné balíčky v tomto případě k něčemu dobré…?

Nejlepší odpověď
Quimby

Maximálně tak jako názorný příklad.
Tehdy byla šance na to, že pomocí správných opatření by se díky pomoci z toho mohlo Řecko dostat.
Bohužel si to asi lidé v Řecku neuvědomili. Peníze použili na udržení životní úrovně, kterou jejich ekonomika uživit nemohla. Teď jim peníze došly a životní úroveň tedy spadla. Ale podle reakcí jejich vlády a růstu levicových stran si to pořád neuvědomují.
Nechal bych je být, jinak to stejně už nedopadne, snad na to pak přijdou.

Další odpovědi
lexx

záchranné finanční balíčky znamenají v případě Řecka totéž jako píchat vitamíny nebožtíkovi v důvěře že povstane z mrtvých, hodně naivní…ale neboj, ČR nastoupila řeckou cestu už dávno, na dluh žijem, zatím nám cizí na život půjčují…

pusinka50

Řekové, zvyklí se flákat, mít v případném zaměstnání pauzu před obědem, pauzu na oběd, pauzu, když je horko, pauzu odpoledne a víc pauzují než pracují, se nechtějí zřeknout své životní úrovně. A jejich vláda je tak měkká, že než riskovat další demonstrace, bude žádat EU o dotace, dokud to jen půjde. EU z nějakého nepochopitelného důvodu nechce nechat Řecko padnout a dává přednost tomu Řecko dotovat, z čehož jí plynou úroky s půjček. Možná EU dává přednost ziskům Řecka z cestovního ruchu a jejich úrokům (něco málo již Řecko splatilo) před totálním zadlužením a bankrotem země.

Zajímavé pro mě je sledovat, jak je EU nyní akční vůči situaci řešit nájezdy uprchlíků stanovením povinných kvot, se kterými mnohé země nesouhlasí a jak je oproti tomu naprosto laxní vyřešit situaci v Řecku. Důvody? Neznám.
Doplňuji:
pardon za bychičku: úroky Z půjček, ne S půjček

Muffino

Dle mého názoru je rozdíl ten, že tehdy by to byl mnohem větší šok pro ekonomiku evropské unie. Teď už si všichni zvykli, že se z toho Řecko nedostane a i když to na ekonomiku evropské unie bude mít vliv, tak kvůli tomu, že už to všichni čekají, tak nebude tento vliv tak výrazný.

led

V ekonomike platí, tam kde jeden stráca, tam druhý získa.
Kto zarobil na tom, že nedovolil „Grecky krach“ už pred niekoľkými rokmi?
V tomto je ten rozdiel, nie v krásnych rečiach o záchrane gréckeho hospodárstva.
Záchranné balíčky, ktoré boli podmienené rekonštrukciou gréckej ekonomiky mali túto podmienku tvrdo vyžadovať. Ale vzhľadom na zisk, ktorý vznikal práve nedodržaním týchto podmienok, zisk, ktorý nemalo Grécko, tu prevládol záujem jednotlivca nad záujmami štátu.
Teraz všetci, správnejšie skoro všetci, útočia na Grécko a Grékov, vidia škodu, dieru v hospodárstve, „opravári z EU“ sa snažia opraviť, zrekonštruovať, čo sa dá, ale pokiaľ sa neodstráni príčina, bude akákoľvek oprava len záplatou, ale diera-závada ostane prikrytá pred zrakmi verejnosti.

Agneta

pusinka50 >>> řečtí státní zaměstnanci mají 14 platů (ročně), každý druhý Řek má nějaký důchodek (za úplatu)…:DDD