Rokio

Jaký je rozdíl v obtížnosti mezi vyšší odbornou školou a bakalářským studiem na VŠ ve stejném oboru?

Jsou tyto dva druhy škol stejně těžké, nebo je studium na bakaláře těžší než studium na diplomovaného specialistu ve stejném oboru? Pokud je zde rozdíl v obtížnosti, tak jak výrazný?

Nejlepší odpověď
da ny

To bude záležet na jednotlivých školách a náročnosti vyučujících u zkoušek.
Nároky vyučujících jsou rozdílné i v rámci jedné školy (VŠ nebo VOŠ).
Studium na VOŠ může být 2– nebo 3leté.
Bakalářské studium VŠ je 3leté, někdy 4leté (řádný termín, bez prodlužování).
Obecně platí, že studium na VŠ je mnohem náročnější a je přípravou pro další magisterské studium.
Rozdíl u absolventů stejného oboru v praxi může být ve finančním ohodnocení zaměstnavatelem.

Další odpovědi
Drap

Rozdíl je přiměřeně výrazný vzhledem k dosaženému vzdělání.

ivzez

To bude to záležet na konkrétních oborech.
Obecně platí, že je bakalářské studium
o něco náročnější, ale také má větší váhu.