www

Jaký je rozdíl v chování jednotlivých vývojových stadií klíštěte?

Udávaných 2000 vajíček od jediné samičky je také trochu moc na tak malý prostor snůšky..

Nejlepší odpověď
beer

Ono to s těmi vajíčky není zase tak horké, nevylíhnou se všechna, ke ztrátám dochází i během dalšího vývoje (choroby, plísně, atd)
Rozdíl v chování i četnost stadií máš zde: http://www.my­ko.cz/clanek936/

Další odpovědi
Drap

Uvadějí se 4 vývojová stadia :vajíčka, larvy, nymfy a dospělé jedince (imaga). Larvy, nymfy i dospělý jedinci mohou sát krev na člověku, a pokud jsou infikována, mohou přenést infekci na člověka.Každé vývojové stadium, /tedy larva, nymfa i dospělec/ dokáží přežít jeden rok bez sání

Některé zdroje udávají dokonce 2500 – 4000 vajíček

Nikdy jsem to nepočítal, ale je třeba si uvědomit i to, že klíšťata jsou potravou pro mnoho živočišných druhů