sajulka

Jaký je rozdíl u dovolených mezi last minute a first minute? Mění se cena oproti klasické ceny?

Odpovědi
anonym

Samozřejmě, že s mění cena…

  • first minute – objednáváš a platíš dlouho dopředu (netušíš, jestli ti posléze bude termin vyhovovat, jak se pohne kurz, co se v cílové destinaci stane…)
  • last minute – jedeš často ze dne na den a bereš ´co je´ (vše je ´pevně´ dáno – nelze vybrat termín, destinaci, komfort…)

Za nejistotu (first) nebo nemožnost výběru (last) poskytují cestovky slevu z ´běžné ceny´:

  • v prvním případě proto, aby měly nějaké prodeje (peníze) dlouho předem ´jisté´
  • ve druhém proto, aby doplnily kapacitu zájezdu

pusinka50

Jen doplním mowlu… v případě koupě zájezdu first minute a když ho budeš chtít zrušit (nemoc apod.), musíš ho stornovat v dlouhém časovém předstihu, jinak platíš pokutu, čím později ho stornuješ, tím je pokuta vyšší.