JTeo

Jaký je rozdíl mezi značkami křižovatka s vedlejší pozemní komun. a hl. pozemní kom.?

Vždyť hlavní pozemní komunikace bývá často doplňena tvarem křižovatky. Nemohla by tedy existovat jen tato značka?

Nejlepší odpověď
Drap

Dopravní značení má přesně stanovená pravidla
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Do­pravn%C3%AD_zna%­C4%8Den%C3%AD_v_%C4%8Ces­ku

Další odpovědi
mosoj

Neznám.
Znám křižovatku s vedlejší poz. komunikací zn. č. P 01
a značku křižovatka A 03.

jmhad

No jo,ta první značka mi říká,že jedu ke křižovatce,kde mám přednost a označení tvaru křižovatky určuje,která silnice je hlavní a která vedlejší a kde ta přednost vlastně platí.Ta druhá značka zpravidla tu dodatkovou tabulku nemá a říká mi jednoznačně – blíží se křižovatka,kde mají přednost vozidla /třeba koňský povoz/ přijíždějící zprava. Pokud tohle nevíš,vrať řidičák nebo raději najezdi!