Michal Kole

Jaký je rozdíl mezi životním a existenčním minimem ?

Dnes jsem na tyto 2 pojmy narazil v jedné odpovědi na kterou jsem odpovídal

Našel jsem toto http://www.mpsv­.cz/cs/3213, ale je to napsáno moc složitě

Taky dnes na ČT1 v událostech bylo zmíňka, že se to bude od ledna 2012 zvyšovat.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/136028-davky-zivotniho-a-existencniho-minima-vzrostou/

Nejlepší odpověď
BENYTA

Michale, i pro mě je to složité jak je to na stránkách ministrstva práce.
Z osobní zkušenosti – teď pobírám existenční minimum – 2020kč, když budu pracovat jako dobrovolník nejméně 20 hod týdně, např.v nemocnici, budu brát životní minimum – 3126kč.
Zvýšena tato minima by měla být – je v plánu – o 11,3%, ani potom nebudou k životu, ani k existenci. Jen budou mít hnědočeši o něco víc, co hodit do automatů nebo prolít chřtánem!
Doplňuji:
Již tuto sobotu jedu na zkoušku „praktického výcviku“ pro získání „osvědčení“ pro dobrovolnictví, tak snad od příštího měsíce přestanu jen existovat a budu už žít (dle názvů dávek).