Vasil007

Jaký je rozdíl mezi živočišným a aktivním uhlím?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Fakticky je to to samé, dnes už je používá jen výraz aktivní uhlí, výraz živočišné znamená, že se vyrábělo spalováním zvířecích kostí. Viz wiki

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ak­tivn%C3%AD_uh­l%C3%AD

Další odpovědi
gecco

Rozdíl je ve výchozí surovině…
Živočišné uhlí se vyrábělo (vyrábí) ze živočišných kostí, to, co je prodáváno pod názvem aktivní uhlí je vyrábno ponejvíce z ligninu (dřevo, bambus nebo třeba slupky kokosu) a lignitu.
Funkce (účinky) jsou prakticky tytéž.