Jaký je rozdíl mezi zásmažkou a zaklechtkou ?

Nejlepší odpověď
gecco

Zásmažka – na tuku (másle) pražená mouka zatepla zalitá vývarem a dohladka umíchaná, poté uvařená v polévce (aj.)…
Záklechtka – mouka rozmíchaná ve studeném vývaru, poté vlitá do polévky a uvařená…
😉

Další odpovědi
ReHu

Zásmažka – jiška = na tuku a v teple a pak do pokrmu
Záklechtka – hlad.mouka rozmíchaná ve vodě a rozmícháme třeba v polévce

iceT

a u nás se záklechtce říká amerika,bůhví proč.
akorát teda dieta sem tam,taková bramboračka bez zásmažky a jen s amerikou.....no nevím nevím

anonym

U nás neříká záklechtka,ale závarek-voda mouka sůl,rozmíchaná v hrnku .