mosoj

Jaký je rozdíl mezi významem slova interaktivní a interativní?

Nejlepší odpověď
annas

1. Slovo iterace může být použito ve stejném významu jako opakování (lat. iteretur – opakovat). Interativní – činný, výkonný při interaci.

Základním principem iterace je opakování určitého procesu v měnícím se kontextu. Uplatňuje se především v dynamických jevech.
okolního světa, metajazyk popisuje jazyk) řešení problému postupným opakováním s dalším a dalším přibližováním se žádoucímu výsledku; každé další opakování mění kontext, ve kterém probíhá další krok prosté opakování (sériová výroba.

Význam podle slovníku:.
• opakování
• početní metoda, krok přiblížení se k výsledku
• vtíravé, pravidelně se opakující představy
• lék. bezděčné, rytmicky opakované pohyby ve stejném sledu
• sled pozorování se společným rysem
Iterace v matematice znamená proces opakovaného použití funkce.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­terace
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ite­race

2. interakce = zájemné působení dvou nebo více činitelů

Užívá se ve dvojím poněkud odlišném významu:
Vzájemné působení mezi částicemi, tělesy či látkami, zejména v chemii a fyzice, může mít povahu oboustranně působící síly nebo vazby, ale také vzájemného ovlivňování dvou procesů, dvou léčiv a podobně.
Vzájemné jednání mezi osobami nebo společenskými skupinami: vzájemné ovlivňování, obousměrná komunikace, střídání dotazů a odpovědí, obousměrné působení, souhra, střetnutí a pod.

Odtud také interaktivní, umožňující výměnu informací, střídání zásahů (povelů) a reakcí na ně v reálném čase.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­terakce

Další odpovědi
Děda Louda

Docela zásadní. Výraz interativní smysl postrádá.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

V pohodě. Já věděl že rozdíl je, ale stále jsem nemohl pochopit tu iteraci. Vznesl jsem také dotaz na spolužáka, nyní dost ceněného programátora. Tak schválně co odpoví.

mosoj

Nevím kdo smazal diskusní příspěvek annas, jestli ona sama nebo někdo jiný. Příspěvek by se ale neměl mazat , zejména tehdy, je -li na něj slušně reagováno.