Retko

Jaky je rozdil mezi vyhledávání a vyhledávaní???

Pokud jste si to nevsimli, mam na mysli carku nad a :) Kdy se pise a kdy ne??

Diky :)

Nejlepší odpověď
Syd

Vyhledávání je podstatné jméno – např. vyhledávání je mnohem snazší na googlu.
Vyhledávaní je přídavné jméno (vyhledávaný) – nějak mě nenapadá věta, i když dejme tomu že třeba vyhledávaní lidé neměli ani ponětí, co všechno o nich lze na googlu vyhledat 😁

Další odpovědi
annas

Jediná správná odpověď je od Syd.

To vyhledávání je slovesné podstatné jméno, které je odvozené od slovesa vyhledávat. Vyhledávání na internetu je snadné.
Vyhledávaní je přídavné jméno, 1. p. mn. č. od přídavného jména vyhledávaný. Jací muži – vyhledávaní.?
nebo
Urostlí muží jsou velmi vyhledávaní.

beer

Vyhledávání je sloveso, vyjadřující činnost.
Vyhledávaní je přídavné jméno.
Doplňuji:
Díky Annas za upřesnění, hooodně jsem váhal. Už zapomínám… ))

ReHu

Každé slovo má jiný smysl.
Vyhledávání – čas přítomný, např. to je vyhledávání informací
Vyhledávaní – Např to jsou vyhledávaní lidé či vyhledávané informace.
Doplňuji:
beer to lépe specifikovala :)

led

Ďakujem za upresnenie čiarky, tu som sa veľmi mýlila.
Zjednodušene, či som správne pochopila – dlhé slovo (predĺžené čiarkami)=sloveso, krátke slovo= prídavne meno

annas

Led, nikoliv – podstatné jméno odvozené od slovesa. To vyhledávání jako to stavení – podst. jm rodu středního. Vyhledávání odvozené od slovesa vyhledávat.
Beer se zmýlil.

led

Ďakujem za opravu,
píšem si za 5
:)

annas

Ad www, uvědomujete si, že jste označil chybnou odpověď?

www

Teď už ano. A to se mám jít oběsit? Jenže kdyby takhle postupoval každý, nebyl by zde za pár dní nikdo a zůstala bys tady sama ! 😁

annas

Stačí, když nebudete kritizovat jiné, ale všímat si jen sebe.

www

Zatím jsem já, nevzdělaný hlupák pochopil, že nesmím ani omylem kritizovat jen vaše odpovědi, byť nesprávné, matoucí ap. 100× se mně to totiž vrátí díky vaší neuvěřitelné zarputilosti zpět.
Děkuji velmi uctivě za radu.

annas

Stejně jako ReHu, když terry kritizuje chybné palce u jiných …