Godxon 1

Jaký je rozdíl mezi výdejovým a přijmovým dokladem?

Otázka je nepřesně formulovaná.

Existuji pojmy výdaje x příjmy. Jde především o výdaje v hotovosti.

Výdajů se týká výdajový doklad, příjmů pak příjmový doklad.

Výdejový – slovo zastaralé = výdejní, týká se výdeje obědů, energií, zboží atd. Výdejní doba, výdejní okénko.

Výdejový doklad se nepoužívá, ale pro výdej materiálu, zboží se používá výraz výdejka.

Výdejka slouží k výdeji ze skladu do výroby.

Nejlepší odpověď
Drap

Výdajový se vystavuje při výdeji a příjmový při příjmu.

Další odpovědi
anonym

To už snad je zřejmé z názvu tėch dokladů.VÝDEJOVÝ je ten kdy někomu vydáváš nějakou částku a pīšeš to do VÝDAJŮ.PŘĪJMOVÝ je ten, kdy od někoho dostáváš nějakou částku a zařadíš doklad do PŘĪJMU ( něco jsi dostal(a).

.–
Pro případné budoucí tazatele – výdEjový pokladní doklad neexistuje, jen výdAjový, protože vydávám peníze, tedy mám výdAje. .

Rokio

příjmový doklad = něco dostaneš
výdajový doklad = něco ztratíš

anonym

Odpověď uživatele lahny je chybná především proto, že píše o penězích – patří výdajový.

Je tato odpověď užitečná?

anonym

Dnes jsem náhodou znova otevřela tuto otázku. Nikdo neřeší, že lahny odpověděl chybně. Dostane body za matoucí odpověď.

.......

Výdejový doklad neexistuje, jen výdejka.

Ptala jsem se dnes u jiné otázky, podle čeho se zde boduje.
Opět stejná otázka, která zůstane bez odpovědi.

cochee

Jenže tady se podle kontextu opravdu jedná o peněžních výdajovém a příjmovém dokladu, viz doplnění/upravení dotazu od annas. Termín „výdejový“ doklad se nepoužívá a termín „přijmový“ jako slovo ani neexistuje. Chyba je u tázajícího, neumí pořadně česky.

annas

Ad cochee, děkuji.

Toho krátkého -i- jsem si nevšimla. Ale v doplnění mám příjmový.