mosoj

Jaký je rozdíl mezi VIP v nemocnici a SANOPS ?

Já si myslím, že žádný. Takže zase nic nového pod sluncem.
Doba pokročila sice nevím kam ale pro jistotu: SANOPS = Státní sanatorium pro nomenklaturní kádry a jejich rodinné příslušníky.
Doplňuji:
Co se týká zkratky tak jsem si to osvěžoval zde, ale může to být i jinak.
http://www.zkrat­ky.cz/SANOPS/14509

Nejlepší odpověď
Tata

Rozdíl je ve společenském zřízení ve kterém existují. Význam stejný, prostor ve zdravotnickém zařízení vyhrazený prominentům.

Další odpovědi
anonym

Jenom pro upřesnění – jde o SANOPZ podle zkratky původního názvu – Sanatorium poštovních zaměstnanců.
Co se týká té zkratky: Zkuste najít v Praze ulici U Sanopsu!!!!

mosoj

Je zajímavé, že SANOPS tolika lidem vadil a na VIP je zde bílá mlha. Je to každého osobní názor a já mu ho neberu.

vagra

Souhlasím.Po 89tém roku,byl SANOPS zlikvidován a jako důvod bylo uváděno, že lepší lékařská péče by neměla být poskytována jenom vyvolené, „rovnější“ skupině lidí, ale všem, kdo si poctivě platí nemocenské pojištění.
Teď jiná, „rovnější“ skupina rozhodnutí zrevidovala a v tomto směru jsme zase tam,kde jsme byli před dvaceti léty.
Máme tady znovu kastu lidí,kterým je věnována daleko lepší zdravotní péče,než většině národa.
A pak,že si nejde zdraví koupit.
„Vyvolení“, si ji navíc ani nekupují, dostávají ji od daňových poplatníků jako bonus.