Avatar uživatele
mosoj

Jaký je rozdíl mezi VIP v nemocnici a SANOPS ?

Já si myslím, že žádný. Takže zase nic nového pod sluncem.
Doba pokročila sice nevím kam ale pro jistotu: SANOPS = Státní sanatorium pro nomenklaturní kádry a jejich rodinné příslušníky.
Doplňuji:
Co se týká zkratky tak jsem si to osvěžoval zde, ale může to být i jinak.
http://www.zkrat­ky.cz/SANOPS/14509

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, rynek878 před 4888 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tata

Rozdíl je ve společenském zřízení ve kterém existují. Význam stejný, prostor ve zdravotnickém zařízení vyhrazený prominentům.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jenom pro upřesnění – jde o SANOPZ podle zkratky původního názvu – Sanatorium poštovních zaměstnanců.
Co se týká té zkratky: Zkuste najít v Praze ulici U Sanopsu!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Je zajímavé, že SANOPS tolika lidem vadil a na VIP je zde bílá mlha. Je to každého osobní názor a já mu ho neberu.

před 4888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Souhlasím.Po 89tém roku,byl SANOPS zlikvidován a jako důvod bylo uváděno, že lepší lékařská péče by neměla být poskytována jenom vyvolené, „rovnější“ skupině lidí, ale všem, kdo si poctivě platí nemocenské pojištění.
Teď jiná, „rovnější“ skupina rozhodnutí zrevidovala a v tomto směru jsme zase tam,kde jsme byli před dvaceti léty.
Máme tady znovu kastu lidí,kterým je věnována daleko lepší zdravotní péče,než většině národa.
A pak,že si nejde zdraví koupit.
„Vyvolení“, si ji navíc ani nekupují, dostávají ji od daňových poplatníků jako bonus.

před 4888 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek